Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Emmed on tagasi – uue valitsuse mäng sümbolitega

25.01.2021
Ühise korruptsioonivalitsuse loomine.
© Uued Uudised

Kogu selle uue korruptsioonivalitsuse loomine on täheaastate kaugusel sisuliste probleemidega tegelemisest ja kantud üksnes soovist anda tuld ühe ja ainsa vaenlase – EKRE – pihta. Aga seda tehakse sümbolite ja vastandamise kaudu.

Kersti Kaljulaid ja Kaja Kallas on selleks põhjaliku skeemi kokku pannud. Küllap see võttis neilt nii palju energiat, et jõudu enam koalitsioonileppe sisuliste punktide arutamiseks või väljatöötamiseks ei jätkunudki.

Kõigepealt pandi kokku valitsuskabinet, kus ei vaadatud inimeste võimeid ja pädevust, vaid seda, milline on nende sugu. Nii hea on nüüd keskealistele meestele hõisata, et „emmed on tagasi“, nagu tegi seda täna Delfi arvamustoimetaja Alo Raun, kes poetas uue valitsuse tõttu oma sõnul ohtralt kergenduspisaraid.

Selles suhtes muidugi Kallas oma riigikogu ees peetud kõnes vääratas, sest ei pääsenud kiusatusest tsiteerida sellist alfaisast nagu Arnold Schwarzenegger või Mart Helmet ja Lennart Merit.

Muidugi on Kersti Kaljulaidil mäng sümbolitega juba tuttav sellest ajast, kui ta tuli eelmise valitsuse vannutamisele pusas kirjaga „Sõna on vaba“.

Aga kõigest sellest on võimalik veelgi kaugemale minna, näiteks päikesetõusu mängu tuues. Või koos Kaja Kallasega kaabud välja otsides.

Kummaline oli kõige selle juures näha alati selgrootuid ja pugejalikke sotsiaaldemokraate, kes jätkuvalt opositsioonis jäetuna ei suuda maha suruda kiusatust uue peaministri kintsu kraapida.