Enamik eurosaadikutest ei aja Brüsselis Eesti asja

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Euroopa Parlament.

Möödunud nädalal Brüsselis käinud EKRE fraktsiooni inimesed räägivad, et ebameeldivalt üllatas Eestist valitud saadikute (peale Jaak Madisoni) eurotruudus ning eneseimetlemine.

Riigikogu saadikud käisid mitmetes võimukoridorides, et saada vastuseid Eesti jaoks olulistes küsimustes nii eurosaadikutelt kui ka Eestist pärit ametnikelt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõige halvema mulje jätsid reformierakondlane Andrus Ansip ja sots Marina Kaljurand. Ansip esines külaliste ees sisutühja ja samas kõrgelennulise jutuga, mis pühendus EL-i ülistamisele. Samas, kui tuli jutuks põllumajandustoetuste ühtlustamine, arvas Ansip, et Eesti on niigi palju saanud ja peaks nüüd sootuks vait olema, muidu jääme praegusestki ilma.

Midagi eurosaadikud ehk üritavad Eesti heaks ära teha, aga nende ambitsioonide piirid määrab raudselt ära eurolojaalsus, millest üleastumine on pühaduse teotamine. Eesti huvide eest nad ei võitle, vaid lepivad sellega, mida antakse. Oma “tööst” ja EL-i headest külgedest räägitakse ülivõrdes.

Sellel ajal hakkas ennast Brüsselisse sisse seadma ka isamaalane Riho Terras, kuid tema varasemat tegevust ja seisukohti teades võib eeldada, et temagi tegusid hakkab juhtima lojaalsus Brüsselile, ja võitlusi, kus oma riigi nimel riskitakse kellegi suure heatahtlikkuse kaotamisega, ta pidama ei hakka.

Nii et Eesti jääb üsnagi tundmatuks suuruseks ka seitsme eurosaadikuga ja ega Euroopa Parlament omagi erilisi võimalusi suurt midagi ära teha. Midagi asjalikku võib tulla ainult Jaak Madisonilt, sest tema on Brüsselisse ja Strasbourgi saadetud selle erakonna valijate poolt, kes seab Eesti mured esiplaanile.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused