Endise Nõukogude kindrali allkiri Venemaaga liitumise ettepaneku all – kõhedaks võtab

Repliik,
Ants Laaneots – mees, kes oskas oma mineviku enda vastu keerata.

Reformierakondlase Urmas Kruuse ettepanekul panna referendumile küsimus liitumise kohta Venemaaga on all erukindral Ants Laaneotsa allkiri, mis paneb selle mehe taustale tagasi vaatama – tegu on endise Nõukogude Liidu kõrge sõjaväelasega, kes aitas ka marksistlikul Etioopial ülestõuse maha suruda.

Laaneots tuli kuidagi väga valutult impeeriumi armeest iseseisva Eesti relvajõududesse üle, saades siin koguni kaitseväe juhatajaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Müts maha mehe ees, kes minevikuga hüvasti oskas jätta, aga nüüd tõi erukindral ise tagasi küsimuse – kas maksab usaldada meest, kelle allkiri on Venemaaga taasühinemise nõude all? Seda ei saa enam naljaks pidada, isegi kui see nii mõeldud oli.

Seda enam, et Reformierakond on kümnete niitide kaudu seotud Venemaa ja Kremliga – nende pärispatuks on idanaabrite juurde kadunud VEB Fond ning oravapartei ja selle rahandusministri Jürgen Ligi ajal toimus pretsedenditu rahapesu Venemaalt läbi Eesti.

Liiga palju hakkab Reformierakonnast välja ujuma võimalikke sidemeid Kremli ja Putiniga, mida muidugi tõestada ei õnnestu, ei VEB Fondi ega rahapesu osas – idanaabri juurest ei tule miski välja ja sestap on Reformierakonnal hea ja turvaline olla.

Kuidas Ants Laaneots just sellise taustaga erakonda sattus – küsimus jääb õhku.

Lõpetuseks Vikipeedia vahendusel Ants Laaneotsa taustast – Reformierakonna saadik on vägagi kõva mees olnud.

Aastatel 1966–1970 õppis ta kaardiväe kõrgemas tankivägede koolis Harkivis, 1970–1978 teenis 48. tankidiviisis Ukraina NSV-s, kus ta oli tankirühma ülem, õpperoodu ülem ja tankipataljoni ülem.

Aastatel 1978–1981 õppis ta Malinovski-nimelises soomustankivägede akadeemias Moskvas staabitöö ja vägede juhtimise erialal ja omandas kõrgema sõjaväelise hariduse.

Aastatel 1981–1982 oli ta 155. motolaskurdiviisis Kasahhi NSV idaosas tankipolgu staabiülem, 1982–1987 oli ta 78. tankidiviisi staabiülem Kasahhi NSV-s (tankipolgu ülem, tankidiviisi staabiülem).

Aastatel 1987–1989 teenis ta Nõukogude Liidu sõjalise nõustajana Etioopias (jalaväediviisi ülema nõunik, armeekorpuse ülema nõunik).

Aastatel 1989–1991 oli ta Tartu ühendsõjakomissar. Pärast Eesti Kaitseväe taastamist asus seal tööle.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused