Ennast ajakirjanikuks pidav Aivar Pau ei tundu teadvat, et saadikuid kutsuvad tagasi valijad, mitte meedia

Repliik,
- Updated
ajakirjandus, ajaleht, postimees
©Uued Uudised
Erameedia küsis riigilt raha, aga sai mööda näppe. Pilt on illustratiivne.

Postimehe ajakirjanik Aivar Pau kannatab taas verbaalse kõhulahtisuse käes, rääkides valetajatest Riigikogus.

Üks meediahüään on võtnud endale lausa õiguse hakata erakondadele ette ütlema, kes sobib nende juhatusse. Ajakirjandus hakkab juba ühiskonnale moraalinõudeid ette dikteerima – sellega kiputakse ikka lausa füüreriteks, kes otsustavad inimeste saatuse üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meedia kohuseks on tuua välja faktid ja anda need ühiskonnale otsustamiseks ette – küll aga pole tal mingit õigust hakata õpetama, mida inimestega ette võtta ja kuidas neid karistada.

Parlamendisaadiku tagandamine on keerukas protsess, mis käib läbi kohtuinstantside, saadikupuutumatuse õiguse äravõtmise ja paljude muude keerukate toimingute – peavoolumeedia aga soovib läbi ühe nolkreporteri saada voli rahvaasemikke erru saata. Mis ajast meedia demokraatiavaenulikku totalitarismi edendab?

Aivar Pau paskvill on ere näide sellest, kuidas peavoolumeedia on võtnud endale õiguse otsustada inimeste saatuse üle ilma juurdluse ja kohtuta – inimeste hävitamine tundub käpa sees olevat.

Pau ei näi teadvat, et saadikuid kutsuvad tagasi valijad, mitte isehakanud moraalijüngrid. Ilkuvas moraalilugemises küsitab ta ahastavalt: kes kannatab Kingot pinginaabrina? Kes aga kannatab kümnemiljonimeest ja VEB Fondi kahtlustatavat Siim Kallast, kuriteosüüdistuse saanud Raimond Kaljulaidi, korterirenoveerimisskandaaliga Ossinovskit, naisteahistamises süüdistatud Taavi Rõivast ja nii edasi?

Vähemalt nime järgi peaks autori näol tegu olema mehega, aga loomult ta seda ilmselt pole – kas tõeline mees kutsuks üles suhtuma naisesse kui pidalitõbisesse?

Aivar Pau küsib: kas riigikogu ongi poliitiline välikäimla, mille peale EKRE kükitab ning selle paksu ja vedelaga üle laseb? Uutel Uudistel on samamoodi õigus küsida: kas ajakirjandus on nüüd peldik, kus Pau-sugused valimatult kõiki täis lasevad?

Intrigant ei tunnista ju isegi seda, et mitte temasugusel leheneegril pole õigust saadiku Riigikogusse jäämist kahtluse alla seada, vaid valijal. Niipalju võiks üks ennast ajakirjanikuks pidav tegelane ikkagi demokraatiat austada!

Mis aga puutub vabandamisse Riigikogu ja avalikkuse ees, siis kelle poole peaks eksminister pöörduma? Ega ometi opositsiooni inimsööjate poole, kes sööstsid arupärimise ajal kilavil silmi teda pommitama ja kui nägid, et neil õnnestus minister sisse vedada, sõjatantsu lööma hakkasid? Või avalikkuse poole, keda peavoolumeedia on pikka aega libauudistega söötnud?

2 commentsOn Ennast ajakirjanikuks pidav Aivar Pau ei tundu teadvat, et saadikuid kutsuvad tagasi valijad, mitte meedia

 • Avatar

  Kallid kaaskodanikud aga mida te neilt ootate???
  Kogu see “ajakirjanike” punt on läbi käinud “meie” “kõrg”haridussüsteemi mis on nii padu-punane kui üldse võimalik. Neid leheneegreid on treeninud ja munsterdanud Lauristini taolised eestlasi vihkavad ja matsideks pidavad “haritlased”. Tean endist ajakirjanikku kes on süsteemist lahkunud päris varakult kuna SÜDAMETUNNISTUS ei lubanud seal peldikukirjanduse sepikojas (vabandan seppade ees võrdluse pärast) edasi olla.
  Meil tuleb siin riigis KOGU kõrghariduse süsteem reformida ja sealt need puna-roosad õppejõud välja rookida. Põllumajanduses ja Ehituses töötajaid on vaja küll – pröökamise asemele las teevad TÖÖD vahelduseks.

 • Avatar
  Leo Viller

  Tundub, et taolised ” ajakirjanikud ” käivad ” tööst ” vabal ajal ennast täiendamas sopajoodikute punkrites ja litsimajades

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused