ERR-i pisikesed rõõmud: “EKRE tõus peatus”

Repliik,
- Updated
©Internet
ERR paiskab tavainimese ette mitte infot, vaid suuresti oma õelust.

Õelus ja viha on rahvusringhäälingus sedavõrd suur, et ennast kosutatakse juba väiksemategi rõõmudega: rahvuskonservatiivide populaarsuse 0,4-protsendiline langus vormistatakse pealkirjaks “Norstati uuring näitab EKRE tõusu peatumist”.

“Viimastel nädalatel oma toetust kasvatanud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) reitingu tõus peatus ning oli sel nädalal pisut väiksem kui nädal vareem, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös korraldatud küsitlusest. /…/ Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,3 protsenti, Keskerakonda 22,7 protsenti ja EKRE-t 17,5 protsenti valimisõiguslikest kodanikest. Nädal varem oli EKRE tpetus 17,9 protsenti, teiste esikolmiku parteide toetus oli sama,” kirjutab ERR (kirjapilt muutmata).

“Tulemuste presenteerimisel on MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. See tähendab, et valimiks kujuneb vähemalt 4000 inimest ning maksimaalne statistiline viga on +/- 1,45 protsenti,” selgitab ERR.

Tegelikult pole siin tähelepanu väärt mitte konkreetsete numbrite keel, sest EKRE toetus kõigus erinevates uuringutes ja erineva metoodika puhul keskmiselt 16 ja 19 protsendi vahel, sõltuvalt meedia laimukampaaniate mõjust. Võib öelda, et erakonnal on hetkel mingi kindel nišš, milles toimuvad tavapärased kõikumised.

Tähtis on see, milliste madalate rõõmudega kostitavad ennast paandunud EKRE-vastased – väike langus küsitlustulemustes vormistatakse pealkirjaks, mis justkui ennustaks, et EKRE-ga on kohe lõpp ja ta hääbub Isamaaks. Unistada ikka võib.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused