ERR-i reporter tahab ukrainlasi Eesti põllule, andmata endale aru, et Ukraina ei lase neid väljagi

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.

ERR-i reporter Toomas Sildam ründab maaeluministrit Arvo Allerit sellega, et miks ei lasta ukrainlasi meie põldudele tööd tegema ja miks ta tahab oma inimestega hakkama saada. Ajakirjanik ei tea või ei anna endale aru, et Ukraina ise ei lase oma inimesi riigist väljagi.

Nõnda oli sotsiaaldemokraatliku taustaga rahvusringhäälingu ajakirjaniku ainuke soov oma pikas intervjuus kritiseerida järjekordselt Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda ja selle poliitikat võõrtööjõu suhtes, seejuures naerda välja Eesti enda inimeste võimalikku panust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sildam küsis Allerilt: „Näiteks Soome ja Saksamaa toovad põllumajandusse hooajatöölised lennukitega Ukrainast ja Valgevenest. Miks Eesti seda teha ei võiks?“

Siin ta eksis rängalt. Kas sihilikult või kogemata, polegi tähtis.

Nimelt peatas pea miljon ukrainlast lennukitega kodumaale vedanud Ukraina valitsus hooajatöölistele riigist väljumise, muu hulgas katkesid Soome korraldatud tšarterlennud.

Kusjuures seda uudist vahendas Sildami leivaandja ERR ise. Ja seda on vahendanud ka Uued Uudised, mille andunud lugeja Sildam kahtlemata on.

Ukraina peaminister on nüüdseks välja öelnud, et koju tagasi toodud inimesed võiksidki jääda kodumaale Ukraina majandust edendama. Riigist tohib lahkuda ainult oma sugulaste juurde.

Muide, Aller vastas eeltoodud küsimusele nii: „Lennukid on toredad asjad. Nad tuuakse sinna, on kaks nädalat karantiinis, mina ei ole kindel, et nad kõik on täiesti kontrollitud ja valmis töötama. Vaatame, mis liikumine seal algab, ootame kaks nädalat ära ja siis saame otsustega edasi minna.” ja veel valgustas ta küsitlejat: “Ukraina ei lase oma kodanikke välja ja meie ei võta võõrkodanikke vastu. Seal ei olnudki midagi tagasi lükata. (—) Praegu tegutseme eriolukorras, kus meie esmane eesmärk on kaitsta oma inimesi.“

Puuduliku ettevalmistusega intervjuule lahmima läinud Sildam tunnistas muuhulgas, et tema küll maale tööle ei taha minna, sest maasikate korjamise raamil ta ei suuda aeleda ja lehma lüpsta ei oska. Muidugi on tal lihtsam pintsak seljas Toompea koridorides tšillida ja poliitikuid pommida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused