ERR-i vaenureportaaž Brexitist – leitakse see, mida otsitama mindi

Repliik,
- Updated
See ZP pilt 31. detsembrist kannab allkirja “Brexit Celebration”. ERR-i ajakirjanik aga ei suutnud Londonist ainsatki tähistavat inimest leida.

Lugedes Joosep Värgi reportaaži ERR-is “Londonis torkas enim silma Brexiti-väsimus”, on juba pealkirja lugedes selge, et mis meelsusega on ajakirjanik ja kuidas ajaloolist sündmust ehk Brexiti rakendumist kirjeldatakse.

Ja pettuda ei tule: kõik, kes sõna saavad, on enam-vähem Brexiti-kriitilised ning üldmulje jäetakse selline, et keegi seda eraldumist ei tahtnud. Boris Johnsoni seisukoha väljenduseks on leitud mingi kontekstist välja kistud fraas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

ERR-i on varemgi kallutatud kajastustes süüdistatud, eriti USA korrespondenti Maria-Ann Rohemäed, kes edastab Ameerika sõnumeid demokraatide vaatevinklist. Joosep Värk pole isegi üritanud leida inimest, kes Brexitit kiidaks, kuigi selle poolt anti üle poole häältest. Üks Postimehe tibiajakirjanik “leidis” vähemalt paar AfD pooldajat Saksamaa pargipingilt joomas, mis on tegelikult küll veelgi räigem “tasakaalustatus”.

Eesti peavoolumeedia tundubki saatvat oma korrespondente mujal toimuvat kajastama mitte objektiivsusest lähtuvalt, vaid kindla kohustusega anda vajalik (ja kallutatud) pilt sündmustest. Joosep Värk pole isegi üritanud tasakaalustatud lugu teha.

Vähe sellest, et “sõltumatu” ajakirjandus töötab propagandakanalina ehk peseb ajusid – nii jäetakse lugejale edastamata reaalne elu välismaal. Ehk nii nagu oli Nõukogude sõjafilmides, kus sakslased said pidevalt tappa ja vaprad punaarmeelased ainult võitsid.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused