ERR-is valitseb ühiskonda lõhestav mõttelaad – Rein Randveri näite varal

Repliik,
- Updated
ERR käitub nagu kõmu otsiv erakanal, kuigi peaks olema “rahvusringhääling”. Pilt on illustratiivne.

Eriolukorra kehtestamise järel süüdistas opositsioon valitsust selles, et neid ei tõmmata protsessidesse kaasa ja valitsus teeb soolot – kui aga mõni vastasrinna inimene kutse saab, näeb massimeedia selles kohe intriigi.

ERR kirjutab, et maaeluminister Arvo Aller (EKRE) kutsus Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogust tagasi Raivo Mustingu ja nimetas nõukogu liikmeks sotsiaaldemokraat Rein Randveri.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Randver ütles ERR-ile, et ta määrati nõukokku erialaste teadmiste ja kogemuste baasil. “Eks ikka inimesel on oma haridus, mul on see põllumajanduslik haridus. On ka vastav töökogemus nii eelmises riigikorras kui ka vabariigi ajal,” ütles Randver.

Kuna Randver kuulub opositsioonierakonna ridadesse, siis küsis ERR, kas tal on plaanis erakonnast lähiajal välja astuda ja enne kohalikke valimisi EKRE-ga liituda?  “Nendele teemadele ei ole isiklikult selles vaates küll mõelnud,” ütles Randver.

Praegust valitsust on süüdistatud erakondlikus kaadripoliitikas (kuigi RE on ise suure osa ametnikkonnast varem ära mehitanud), aga kui mõni minister paneb inimesi paika nende kompetentsust arvestades, hakkab ajakirjandus oma rikutuse tasemelt kohe intriige otsima.

Oleks ERR küsinud, et kuidas EKRE ministriga selline üksmeel saavutati, tundunuks küsimus normaalne – aga ajakirjanik küsis, et kas nüüd on EKRE-sse minek? Millest selline reeturlikkust normaalseks pidav mõttelaad?

Põllumajandus on paraku just see ala, kus ei saa ametisse panna elukauget linnameest, vaid tuleb eelistada inimesi, kes teavad maal toimuvat ja toimunut, ning omavad tulevikunägemust. Uued Uudised ei oska hinnata Rein Randveri pädevust, kuid usaldavad oma ministrit – ju siis tema poolt heaks kiidetud mees jagab asja, mis sest, et sots.

Rahvusringhäälingule selline sopas soriv mõttelaad ei sobi. Aga see on ju ERR.

3 commentsOn ERR-is valitseb ühiskonda lõhestav mõttelaad – Rein Randveri näite varal

 • Avatar

  Kes see ühiskonda lõhestav ajakirjanik oli? Tooge konkreetne nimi, ainult nii saab ka konreetsed ühiskonna õõnestajad rahva ette tuua.

  • Avatar

   Artikli toimetaja on Grete-Liina Roosve, küsijaks on antud ERR, seega ei julge ERR ajakirjanikud enam oma nime all küsidagi, vaid peituvad ERR nime taha. Eriti magedad ajakirjanikud… Ärge solkige lõplikult Eesti rahvusringhäälingu nime!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Vanasõna ütleb “igal oinal oma Mihklipäev” küll jõuab see ka ERR´ini ! Teisest küljest ERR`il on veel pikk maa minna,et jõuda viha pritsimisel DELFI kommentaatorite tasemele mina sealne toimetus st.ka omanik toetab.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused