ERR-is valitseb ühiskonda lõhestav mõttelaad – Rein Randveri näite varal

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
ERR on ajakirjanduslikult pigem kollane meedia. Pilt on illustratiivne.

Eriolukorra kehtestamise järel süüdistas opositsioon valitsust selles, et neid ei tõmmata protsessidesse kaasa ja valitsus teeb soolot – kui aga mõni vastasrinna inimene kutse saab, näeb massimeedia selles kohe intriigi.

ERR kirjutab, et maaeluminister Arvo Aller (EKRE) kutsus Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) nõukogust tagasi Raivo Mustingu ja nimetas nõukogu liikmeks sotsiaaldemokraat Rein Randveri.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Randver ütles ERR-ile, et ta määrati nõukokku erialaste teadmiste ja kogemuste baasil. “Eks ikka inimesel on oma haridus, mul on see põllumajanduslik haridus. On ka vastav töökogemus nii eelmises riigikorras kui ka vabariigi ajal,” ütles Randver.

Kuna Randver kuulub opositsioonierakonna ridadesse, siis küsis ERR, kas tal on plaanis erakonnast lähiajal välja astuda ja enne kohalikke valimisi EKRE-ga liituda?  “Nendele teemadele ei ole isiklikult selles vaates küll mõelnud,” ütles Randver.

Praegust valitsust on süüdistatud erakondlikus kaadripoliitikas (kuigi RE on ise suure osa ametnikkonnast varem ära mehitanud), aga kui mõni minister paneb inimesi paika nende kompetentsust arvestades, hakkab ajakirjandus oma rikutuse tasemelt kohe intriige otsima.

Oleks ERR küsinud, et kuidas EKRE ministriga selline üksmeel saavutati, tundunuks küsimus normaalne – aga ajakirjanik küsis, et kas nüüd on EKRE-sse minek? Millest selline reeturlikkust normaalseks pidav mõttelaad?

Põllumajandus on paraku just see ala, kus ei saa ametisse panna elukauget linnameest, vaid tuleb eelistada inimesi, kes teavad maal toimuvat ja toimunut, ning omavad tulevikunägemust. Uued Uudised ei oska hinnata Rein Randveri pädevust, kuid usaldavad oma ministrit – ju siis tema poolt heaks kiidetud mees jagab asja, mis sest, et sots.

Rahvusringhäälingule selline sopas soriv mõttelaad ei sobi. Aga see on ju ERR.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused