ERR valetab taas – kogu rahvas ei eelista president Kaljulaidi jätkamist

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
ERR ei ole mitte rahvusringhääling, vaid propagandaasutus.

Kommenteerides Eesti Päevalehe tellitud Norstati uuringut, kirjutab ERR-i kodulehekülg: “Rahvas eelistab järgmise presidendina Kaljulaidi”, mis on täiesti vale – kolmandik rahvast ei ole kogu rahvas.

Tegelik tulemus on: 35 protsenti küsitlusele vastanutest näeks järgmisel viiel aastal presidendina uuesti Kaljulaidi. Kuidas saab 35% küsitletuid võtta “rahvana”? Parimal juhul võiks seda mõistet kasutada siis, kui Kaljulaidi toetaks 50+ protsenti ehk üle poole.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nii on Reformierakond teatanud, et nende 34 saadikut hääletavad Karise poolt – kas siis saab öelda, et “Riigikogu toetab Karist presidendina”? ERR- pealkiri oleks võinud olla stiilis “Kolmandik inimestest toetab Kaljulaidi jätkamist” või “Kaljulaid on rahva seas populaarseim kandidaat”, aga mitte pretensioonikalt “Rahvas eelistab järgmise presidendina Kaljulaidi”.

Pealkiri on ajakirjanduslikult vale, kuid propagandistlikult õige – ERR toetab Kaljulaidi ja üritab jätta muljet, et ka teised toetavad. Tavaline nõks valimisvõitluses, jätta kaudne mulje kellegi populaarsusest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused