Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

ERR valetab taas – kogu rahvas ei eelista president Kaljulaidi jätkamist

27.08.2021
ERR
© Uued Uudised

Kommenteerides Eesti Päevalehe tellitud Norstati uuringut, kirjutab ERR-i kodulehekülg: “Rahvas eelistab järgmise presidendina Kaljulaidi”, mis on täiesti vale – kolmandik rahvast ei ole kogu rahvas.

Tegelik tulemus on: 35 protsenti küsitlusele vastanutest näeks järgmisel viiel aastal presidendina uuesti Kaljulaidi. Kuidas saab 35% küsitletuid võtta “rahvana”? Parimal juhul võiks seda mõistet kasutada siis, kui Kaljulaidi toetaks 50+ protsenti ehk üle poole.

Nii on Reformierakond teatanud, et nende 34 saadikut hääletavad Karise poolt – kas siis saab öelda, et “Riigikogu toetab Karist presidendina”? ERR- pealkiri oleks võinud olla stiilis “Kolmandik inimestest toetab Kaljulaidi jätkamist” või “Kaljulaid on rahva seas populaarseim kandidaat”, aga mitte pretensioonikalt “Rahvas eelistab järgmise presidendina Kaljulaidi”.

Pealkiri on ajakirjanduslikult vale, kuid propagandistlikult õige – ERR toetab Kaljulaidi ja üritab jätta muljet, et ka teised toetavad. Tavaline nõks valimisvõitluses, jätta kaudne mulje kellegi populaarsusest.