Et jätkuks tegevust ja vimma: ametnike ja lapsevanemate vaidlus tüdruku nime sobivuse pärast kestab juba kaks aastat

Repliik,
©UU
Andres Raid

Suur osa inimestest kannatavad praegu oluliselt suurema koormuse all kui tavaliselt ja see tundub olevat arusaadav. Aga taas – vaatad pisut lähemalt ja mingid sensed arusaamad tervest mõistusest lähevad sassi.

Tuleb välja, et on olemas terve hulk ametnikke, kes hoolitsevad, et pingete ja koormuste kõver oleks permanentses tõusus ning et need pseudotegevused mingil juhul otsa ei saaks. Neil on veel see eelis, et see kõik käib ju mitte oma, vaid ikka maksumaksja raha eest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Väikesed näited ilmestavad suuremat pilti sageli ilmekamalt kui miski muu ja olgu üks siin ära toodud. Vanematel oli suur rõõm – ilmavalgust nägi nende ammuoodatud laps. Nimigi oli valmis mõeldud – ilus tütarlapsenimi Nelery, ehkki mitte päris tavapärane. Rakvere linnavalitsuse ametnik oli mingil vaid talle teadaoleval põhjusel teist meelt, temale see nimi ei meeldinud ja ta keeldus last selle nimega registreerimast. Ja läkski lahti!

Tänaseks on erinevad kohtuinstantsid jahvatanud seda asja juba kaks aastat, asi on otsaga jõudnud Riigikohtusse ja ametnike arvates pole Riigikohtu kohtunikel muud teha, kui järada kaasust, mille ametnik neile ette söötis. Vahepeal oli asi ka Ringkonnakohtus, kuid see otsustas täiesti (tava)mõistusepäraselt, et see nimi kõlbab ju küll. Kui Ringkonnakohus otsustas, et no pangu selline nimi – mis siis, kaebas Rakvere linnavalitsus Ringkonnakohtu otsuse edasi Riigikohtusse. Üsna kulukas muide, palgata tuli ju vandeadvokaat.

Mis sellel nimel viga siis on?! Meil on registreeritud ju ka sellised nimed – olge lahked:

Tüdrukud: Evulla, Kustuta, Angry, Kaveri, Yohely, Charlize Vihmapisar, Silli, Abigail, Carola Trixibell, Mannjaana, Pernilla-Noemia, Andtriine, Mandi, Läman, Demietria, Mesike.

Poisid: Lohe, Amor, Ef Nei Net, Eros, Troy, Trevoli, Lucifer, Pöök Ore, Essu, Mango, Frensis-Kventin, Rhett-Roan, Konon, Roel, Anom-Re, Kerr, Arb-Aho.

Näis, mis otsus sealt tuleb ja kas keegi küsib sellelt ametnikult kunagi, et millega too neid väljaminekuid õigustab?! Vaevalt küll.

Andres Raid
ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused