Ettevaatust oravad! Ettevaatust suusatajad! Reformierakond sai veredopinguga pleki külge

Repliik,
©Tairo Lutter/Postimees
Suusatamise MM Seefeldis

Rakvere tammiku serva läbiva tänava ääres on huvitav liiklusmärgikombinatsioon, millest üks hoiatab suusatajate, teine aga oravate eest.

See pandi sinna juba siis üles, kui Eesti Suusaliidu presidendiks oli tippreformierakondlane Toomas Savi, kuid omandab eriti sümboolse tähenduse praeguse dopinguskandaali kaasuses.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Nimelt on Eestile palju au ja kuulsust ning veel rohkem häbi ja alandust toonud suusatamine olnud seotud ja põimunud väga tihedalt just Reformierakonnaga.

Me ei räägi sellest, et samuti omal ajal dopingukahtluste alla sattunud Kristina “rumal molekul” Šmigun on nüüd Reformierakonna kandidaat Riigikogu valimistel ja üldnimekirjas suisa poodiumikohal.

Me ei räägi sellest, et mitmekordne Eesti parim treener, “suusafilosoof” Mati Alaver, kes saanud presidentidelt aumärke ja kullatud üle eesti rahva armastuse ning sponsorite rahaga, on otsene arhitekt kogu selles pettuste skeemis. Ja ta kuulub Reformierakonda.

Me ei räägi sellest, et Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa oli viimastel aastatel keerukasse finantsolukorda sattnud Reformierakonna suurim annetaja, kes toetas oravaid 50 000 euroga.

Me ei räägi ka sellest, et enne seda oli olümpiakomitee president Reformierakonna tippu kuulunud Neinar Seli (aastatel 2012-2016).

Lühidalt öeldes on kogu see suusakamp märkimsiväärselt tihedalt olnud seotud just Reformierakonnaga ja ka nende trikid on sarnased.

Nii polegi juhuslik, et ajakirjanik Ainar Ruussaare meenutas Reformierakonna kriisisuhtlus 2012. aastal tekkinud rahastamisskandaalis, siis võrdles ta Eesti Suusaliidu käitumist Andrus Veerpalu dopinguskandaali ajal.

Meenutagem , et tegemist oli nn Silvergate’ga mis kujutas endas oravaartei liikmete annetusi, millega liikmed väidetavalt annetasid variisikutena erakonnale anonüümsete toetajate raha

Viimased teated rindelt räägivad, et Reformierakond on otsustanud visata dopinguga sehkendanud suusatreeneri Mati „ilu on vaataja silmades“ Alaveri oma erakonnast välja. Ta oli selle liige alates 2001. aastast.

Kristiina Šmigun igaks juhuks ka palju ei räägi, sest sellise hella teema puudutamine ei mõju tema Riigikokku kandideerimisele hästi. “Aitäh teile” oli tema kiire sõnum ajairjanikule.

Õhus on aga küsimused, kas Reformierakond oli samuti teadlik kogu sellest pettuste ahelast, kui nõnda suurel määral spetsialiste oli selle parteiga seotud.

Nõnda ei ole äsjapuhkenud dopinguskandaal ainult Eesti suusatajate ja spordi asi, vaid see määrib kogu meie riiki ja loomulikult ka Reformierakonda.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused