Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eurosõltuvus kahandab Eesti julgeolekuvõimet

24.11.2021
Eesti piir ajutisel kontrolljoonel on hetkel veel üsna suures ohus. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Suveräänsed riigid vaatavad kriisi korral oma varud ja võimalused üle, vasallriigid aga vaatavad isanda poole – nii on kahjuks juba ka Eestiga.

Siseminister Kristian Jaani märkis kolmapäeval Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjonis, et praegu piiriehituseks kavandatud 88 miljoni euro suurusest eelarvest on kasutatud 38 miljonit eurot.

“Eelarve on 88 miljonit eurot, millele lisandub 23 miljonit eurot Euroopa Liidu vahenditest,” märkis Jaani. Ministri sõnul avanevad EL-i fondid tuleva aasta märtsist.

Nagu uudisest selgub, sõltuvad Eesti piiri valmis- ja julgeolek suuresti sellest, millal avab Euroopa Liit oma rahakoti. See juhtub märtsis. Aga mis siis, kui Venemaa avab oma piiri migrantidele jaanuaris?

Eurorahadega saab piiril kindlasti palju kasulikku ära teha, aga need sõltuvad Brüsseli bürokraatidest, kes Poolale juba vihjasidki, et Euroopa Liit ei rahasta tarade ehitamist. Nii et käsi pikas, ootab Eesti Brüssseli raha, ise hinge kinni pidades, et mis siis, kui Pihkva lennuväljalt juba siiapoole liigutakse…