Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Eurovisoon Mariupolis? Jäägem ikka reaalsuse juurde

16.05.2022
Tulevane Eurovisiooni-linn?
© Scanpix

Üks tuntud hoiatus ütleb, et hea idee ärasolkimiseks piisab, kui arendada see maksimalismini ja muuta iseenda paroodiaks. Seda tehakse paraku praegu Ukraina toetamisel, kus üha rohkem häirib ülepingutamine.

Europarlamendi saadik Urmas Paet (RE) leiab, et järgmise aasta eurovisiooni lauluvõistlus võiks toimuda ka Vene okupatsioonivägede poolt hävitatud Mariupolis, kui Ukraina seda soovib, vahendab Postimees.

Esiteks – Mariupoli vastupanukolded on hetkel Vene vägede piiramisrõngas ning pole teada, milline on olukord Donbassis tuleva aasta kevadel. Teiseks – Mariupol on sisuliselt maatasa ja vajab ennekõike ülesehitamist. Kolmandaks – see väidetav lauluvõistlus kubiseb vikerkaarevärvilistest lumehelbekestest, kelle toomine lõhkemata sõjamoona täis linna, isegi kui see on vabastatud, pole kuidagi mõistlik.

Paeti idee on esmalt kinni haaratuna tõesti ilus, aga kuna see on läbi mõtlemata, siis peab see ilmselt pigem väljaütleja enda saba kergitama. Isegi kui Ukraina ise seda soovib, pole ehk mõtet ideega kaasa minna, see raha, mis kulub Mariupoli Eurovisiooni-kõlbulikuks tegemiseks, kuluks ära tükk maad vajalikumate asjade, kasvõi põgenike naasmise peale. Lvivis või Kiievis tehtuna oleks üritus ukrainlastele vähemkulukas.

Inimesi, kes kuulavad murega Ukraina sõjauudiseid, häirib üha enam see, kuidas Ukraina-teema on muutunud mingiks isiklikuks sabakergitamiseks või teistele ärategemiseks, näiteks kriitikaks, et mõnel inimesel pole profiilipildil Ukraina lippu. Seda kohas, kus seda näevad vähesed ukrainlased, ja see on pigem enesereklaam.

Samas on Eestis sadu ja tuhandeid inimesi, kes elavad Ukrainale kaasa, annetasid talle mingil moel ning elavad lihtsalt edasi. Paljud aga on Ukraina teemast teinud isikliku show.

UU