Feministi pilk on kinnistunud müstilisele palgalõhele, mitte sandistatud sudaanlannadele

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Sudaanlannadel on omad võitlused, milles Lääne feministlikud suguõed neid ei toeta või teevad seda ainult sõnades.

Kogu Eesti teab, kui vinged soolise võrdõigusluse eest võitlejad on siinsed inim-, võrd- ja naisõiguslased, Liisa Pakosta, marufeministid ja kogu see soroslik kamp, kuid millegipärast ei kuule keegi nende toetusest neile naistele, kes seda tegelikult vajaksid.

BNS edastab: Sudaani riiginõukogu, riigi kõrgeim võimuorgan, ratifitseeris reedel seaduse, mis kriminaliseerib naiste suguelundite moonutamise, teatas justiitsministeerium. /…/ ÜRO andmetel langeb pea üheksa igast kümnest Sudaani tüdrukust genitaalide lõikamise ohvriks. Justiitsministeeriumi teatel “õõnestab see praktika naiste väärikust”.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

See uudis Sudaanist paneb küsima: kui palju teavad ja hoolivad Eesti feministid üldse maailmas toimuvast? Jah, kõik teavad, et nad toetavad noorte Aafrika meeste reise üle Vahemere, aga kas nad muretsevad ka sealsete naiste pärast?

Naiste marsil karjuvad noored naised, et keha on nende ainuomand, mõeldes seejuures õigust oma “tööõnnetuste” korral aborte teha, aga kui palju teavad nad sellest, milline näeb välja Kolmandas maailmas nii tavaline naiste suguelundite sandistamine, mida tehakse selleks, et naine rahuldust ei saaks ja vaid lapsi sünnitaks?

Muide, see ei toimu mitte ainult Aafrikas ja Araabias, vaid jätkub ka näiteks Soome ja Rootsi migrandikogukondades, kus selles osas elatakse edasi samamoodi, nagu kodumaal.

Kui palju on Eesti naisõiguslased korraldanud miitinguid Kolmanda maailma naiste toetuseks, algatanud petitsioone, korraldanud neid naisi kaitsvate organisatsioonide toetamist? Kas neil jääb selleks ahistamiste, diskrimineerimiste,  palgalõhe, rassismi ja vihakõnede otsimise kõrvalt üldse aega? Prioriteet on ju valge heteromehe materdamisel.

Kui palju tublisid Eesti naisõiguslasi käis üldse Tallinnas oma mehe poolt süüdatud ja eluks ajaks sandistatud süürlannat toetamas? Ei mäleta mingeid miitinguid naiste alandamise vastu võõraste kultuuride esindajate poolt…

Aga mis neist Sudaani naistest, keda sealsed posijad lõiguvad – peab ju teada saama, kust tuleb mingi palgalõhe siinsetes firmades. Miks otsida võitlust võõrsilt, kui risti saab lüüa siinsamas, koduses Tallinnas…

Kui kogu see feministlik energia, mis läheb “keskealise valge heteromehe” materdamisele, suunataks Kolmanda maailma naiste toetamiseks ja kaitsmiseks, (sealhulgas Lääne-Euroopa migrandilinnaosades), siis oleks naiste elu maailmas tunduvalt parem.

9 commentsOn Feministi pilk on kinnistunud müstilisele palgalõhele, mitte sandistatud sudaanlannadele

 • Avatar
  Liisile selgituseks

  Esiteks loe tekst veelkord läbi ja kui ikka veel aru ei saa, loe kolmas kord veel: feministidel on võimalik kisendada sudaani naiste pärast, mitte olematu palgalõhe pärast olukorras, kus naispresident saab lisaks palgale 12 000€ kommiraha selle eest, et Eesti presidendi palk on sellise summa jagu brüsselis saadud bürokraadipalgast väiksem!
  Teiseks, feministidel oli enne ja on ka nüüd võimalus kisendada selle süürlasest migrandi pärast, kes oma naise põlema pani!
  Jutt ongi sellest, et kuigi feministid võivad fakte teada, eiravad nad fakte!

 • Avatar

  Palgalõhega on tore ja turvaline teema võidelda – kõik nagu teavad, et lõhe nagu on aga kus ja kelle vahel on selgusetu.
  Sudaanlanne eest võidelda on aga ohtlik – võib mõne neeguse kõest peksa saada ja äkki lõigatakse midagi ära kahh veel.

 • Avatar

  Jälle üks viide, et eelkõige on feminism rahaliselt motiveertid. M.o.t.t.

 • Avatar

  Näiteks on tänapäeval ühe lapse pensionimaksjaks kasvatamise kogupanus 200kEURi ja kolme piisava oma 600kEURi. Kurejutul baseeruva jooksvalt rahastatava I samba poolsoli-daarse vormi(riigipension) tõttu ei sõltu inimese solidaarse pensioni suurus ta solidaarsest panusest pensionimaksjate kasvatamisesse. Riik OSTAB sellise pensioniseadusega noori peresid lapsi mittemuretsema tükihinnaga 200kEURi tükk. Lastetu pere “võidab” 3 piisava lapse mittemuretsemisest 600kEURi, ühelapseline 400kEURi ja kahelapseline 200kEURi. Kinni ei maksa laste mittemuretsemist, mitte riik, vaid suurperelised 3+n, kes teevad suurema panuse pensionimaksjate kasvatamisesse, kui piisav 600kEURi, suuremat pensionit saamata. Kuuelapseline pere teeb panuse 6x200k=1,2 miljonit EURi ja lastetu ei tee seda. Pension on aga lastetul vanuril suurem, sest ta on saanud kauem tööl viibida. Kui niisuguse ebaõigluse korral oleks iive null ja jätkuks pensionimaksjaid, oleks see ime. Kui kehtestada I sammas täissolidaarses vormis, milles inimese solidaarse pensioni suurus oleks proportsionaalne ta solidaarse panusega pensionimaksjate kasvatamisesse ja vähelasteliste jaoks oleks soli-daarne lastetusmaks(pensionimaksjate kasvatamise toetamise maks), siis lõpetaks riik noor-telt peredelt laste mittemuretsemise OSTMISE.

 • Avatar

  Et mitte tegeleda solidaarse pensioni korral solidaarse lastetusmaksu kehtestamisega selleks, et vähendada kuni 10 kordset pereliikme toimetuleku erinevust sama palgaga, kuid erineva lastearvuga perede vahel, puhub iibepuudeline 2- enamus 90% suureks väidetava soolise 1,2 kordse palgaerinevuse mulli. Solidaarse lastetusmaksu kehtestamise eiramiseks kõlbavad ka muud pettemanöövrid, näiteks aasta ema staatuse üle vaidlemine või 1% sättumusvähemuse probleemide üle või isade osa üle imikuperioodil või vanavanemapuhkuse või tööaastate või elu jooksul makstud maksude üle või surrogaatemaduse või rahvusküsimuse või perevägivalla või isapuhkuse või…..
  Nende pseudo- ehk petteprobleemide üle sooviks iibepuudeline 2- enamus 90% vaielda võimalikult kaua ja peaprobleemi lahendamisest äraviilimiseks saab neid pseudoprobleeme vahetada, kui neist üks osutub lahendatuks.

 • Avatar

  Nii patriarhaat kui ka matriarhaat lähtub sellest, et isane isend(mees) on isa(pater) ja emane isend (naine) on ema(mater), kes ühiskonnas esindavad isana või emana pere ja seega järglaste huve. Võib öelda, et patriarhaat ja matriarhaat on iseloomustatavad üldise terminiga familiaat. Pere on ühiskonna mittesurelik kestev algrakuke ja isendid eraldi on surelikud mittekestvad. Ühiskond, mis on võtnud esindada pere huve ehk familiaat, on jätnud omale võimaluse kesta. Ühiskond, mis eirab pere huve ja esindab eraldi isenditena mehe ja naise huve, pole jätnud omale võimalust kestmiseks, sest ei eelda järglaste saamist ja seega kestmist.
  Feministid ja maskulistid ajavad kestmist mittetagavat surelike indiviidide sugude vastandamise rida. Loodus on aga loonud kaks sugu komplementaarseks ehk teineteist täiendavaks, et koos toimides tagada loomuliku suremuse kompenseerimine piisava kestmispanusega 3+ ja tagada rahva arvu säilimine põlvest põlve.

 • Avatar

  Naisõiguslased ei võidelnud niivõrd naiste õiguste eest, kuivõrd perekohustuste vastu. Võitnud naisõiguslased olidki reeglina iibepuudelised 2- ja riikide iive kukkus negatiivseks.

 • Avatar

  KUIDAS saaks Eesti feministid siin elades olla abiks Sudaani naistele?
  Loomulikult ollakse teadlikud kõikidest hirmutegudest

 • Avatar

  Vaja oleks siis hirmsasti, et meie “naisõiguslased” hakkaksid aafrika probleemidega tegelema? Võibolla tuleks üli- ja miks mitte ka kutsekoolides naisõiguslasi palju rohkem juurde toota, et “maailm muutuks paremaks paigaks”?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused