Filoloog: mida tähendab sodomiit?

Rubriik Repliik On
- Updated
©Scanpix
Kui sõna “sodomiit” tõttu minnakse kohtusse, tuleb seal süveneda Piiblisse. Pilt on illustratiivne.

“ERR kaebab kellegi kohtusse, kuna keegi nimetas kedagi sodomiidiks.

Kohus hakkab siis tegelema keeleteaduse, judaismi, kristluse ja piibliga, mis on päris keeruline, sest “sodomiit” omab väga palju erinevaid tähendusi erinevates keeltes ja uskudes, alates piibli Soodomast ja Komorrast. Siin peab nõu küsima juudi rabidelt, kristlikelt teoloogidelt, preestritelt ja teistelt anaalasjatundjatelt, mis pattu tehti Soodomas ja Komorras? Juudi-kristlik jumal Jehoova oli väga vihane sodomiitide peale ja põletas tuhaks mõlemad roojased ja patused linnad koos kõikide elanikkudega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Õigekeelsuse Sõnaraamat ütleb, et see on seks loomadega, inglise keeles tähendab see anaalseksi. Kui ERR pooldab anaalseksi (pooldab geiabielusid), siis on nimetus õige, aga kui on jutt loomadest, siis vast ongi solvang. Kas keegi seal seksib loomadega, mina ei tea ega tahagi teada.

Sodoomia üldine tähendus on perverssus. Mida tähendab perverssus? See on ebatavaline ehk ebanormaalne seksuaalne käitumine.

Kas sodoomia on ka soovahetus ja kohitsemine? Soovahetus ja kohitsemine on väga perversne ja vägivaldne. Otsene kahjustamine, keha vigastamine.

Ajalooliselt ja teoloogiliselt on sodoomia mõiste väga tavaline ja lubatud. Kirikukantslist võis kuulda igal pühapäeval, kuid tänapäeval peaaegu keelatud. Tähendab, mitte sodoomia pole keelatud, vaid see sõna.

Sodoomia on väga moodne ja popp, aga seda sõna ei tohi nende kohta ütelda. Võib-olla peaks hoopis piibli ära keelama? Sest sealt see sodoomia sõna pärinebki. Või hoopis sodoomia ära keelata? Mida teha? Või hoopis keelata mõlemad? Kuna üks soosib massimõrva, teine sodoomiat.

Erik Arro
filoloog ja filosoof
Dharma Kirjastus

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused