Hakkab tulema: isegi Ansip on sunnitud kiitma valitsuse otsust

Arvamus, Repliik,
©Priit Simson/Ekspress Meedia

Pool aastat lärmi ja hüsteeriat ning vaikselt hakkab tunduma et valitsuse kritiseerijatel hakkab võhm otsa saama, sest alguses küll läbi hammaste, kuid siiski, on hakatud kolmikliidu poolt vastu võetud otsuseid tunnustama. Seda nii meedias kui ka opositsioonipoliitikute seas.

Reedel toimunud rahanduskonverentsil “Eesti riigi rahandus – tugevusest nõrkuseks”, nentis Ansip, kes kevadel lubas teha kõik Ratase valitsuse hävitamiseks, et alkoholiaktsiisi tagasipööramine oli valitsuse poolt mõistlik rahanduspoliitiline otsus.

Eesti kolmanda kvartali majanduskasvu näitajad üllatasid kõiki oma hea tulemusega. Vaid mõni päev varem tuli välja palgakasvu statistika, mis näitab samuti väga head kasvu.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) hinnangul on majanduskasvu taga väga olulisel määral otsus langetada alkoholiaktsiisi. „Mäletame kõik suvel seda ilkuvat mõnitamist, et tegu on joodikutele kummardusi tegeva valitsusega? Tegelikult tõi see otsus eesti inimeste ostud Lätist tagasi (ja trend jätkub, näeme seda igakuistest maksuaruannetest) ning pööras tõusule seni languses olnud Soome turismi,“ teatas Helme.

Ka EKRE uue maaeluministri kandidaadi kohta leitakse vaid kiidusõnu, ometi püütakse siin inertsist veel midagi negatiivset leida ning ainsaks mureks ERR-il oli see, et ei suutnud teda laupäeval tabada.

Samas tuleb tilkhaaval välja VTA, PRIA ja teiste ametnike pahatahtlik või ebaprofessionaalne tegevus, mis näitab, et Mart Järvik oli õigel teel, mida on hakanud ära märkima ka peavool, sest seda kõike valgeks rääkida ei ole enam võimalik.

UU

Kommentaarid

One commentOn Hakkab tulema: isegi Ansip on sunnitud kiitma valitsuse otsust

  • Avatar

    Allas võiks võtta Järviku omale uueks kantsleriks.
    Oleks nalja nabani ja isegi töö laabuks 😉

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused