Harri Kingo: egoism versus hoolivus pandeemia ajal

Repliik,
©Erki Evestus
Hoolimatusega pannakse ohtu oma lähedased.

“Meile väidetakse, et karantiin (leebem või rangem) meilgi leviva pandeemia ajal on õõvastav inimeste vabaduse mahasurumine. Ja see kasvab tingimata üle diktatuuriks, repressioonideks, isegi türanniaks jne. Seda tendentsi olevat juba Eestis näha ja kogeda.

Eks presidendi kõne oli ju pühendatud vabaduse kadumise ohule. Ta rääkis sellest kui reaalsusest. Tema jaoks oli see tõde. Sest ma ei saa uskuda, et ta tuli rahva ette ja valetas teadlikult.

Mulle näib, et kaasaja idiootide loosung on “Parem surm vabaduses kui karantiin!”

Hästi, see vabadus mingis vormis karantiini ja meid säästva reeglistatuse asemel on nende isiklik valik. Kuid nad on unustavad seejuures oma vabadust ülistades täielikult hoolimise oma kaasinimestest. Isegi oma kõige lähematest. Sest nad seavad oma vabaduse tuhinas ohtu ka nende oma lähimate tervise. Ehk isegi elu.

Kellegi ema, isa, vend, õde, laps, sõber, tuttav, isegi võhivõõras, kes lähedalt möödub… Nad on kõik selle ühe egoismist pakatava tegelase isikliku piiramatu vabaduse ohvrid.

On see siis vabadus, mida tegelikult tahetakse? Või on see puhas vabaduse pseudo – otse tappev egoism oma äärmuslikkuses?”

Harri Kingo

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused