Harri Kingo: Häbi, häbitus ja sajaprotsendiline reetmine

Repliik,
Reformierakonna projekti lülitub nüüd ka Keskerakond.

Poliitikavaatleja Harri Kingo vaatles päeva jooksul poliitikas toimuvat ja alljärgnevalt kaks tema kommentaari.

“Õhku on visatud mõte, et KE senise koalitsiooni reetmise taga on soov Kaljulaid tagasi presidendiks valida. Selle garanteeriks Reformi, KE ja Isamaa ühishääled.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ma pole kindel, et presidendi tagasi valimise pärast, kellel pole reaalset võimu ja kes on üksnes ideoloogiatöötaja, on Keskerakonnal mõtet sellist reetmist ette võtta. Liiga udune ja ebaveenev versioon. Kahju sellest on enam kui kasu. Alles oli ju Ratas Kaljulaidi jaoks julgeolekuoht riigile. Ta võib seda homme jälle olla – suvalisel põhjusel. Kus siin see kasu on?

Põhjus nii fundamentaalseks poliitilise suuna ja põhimõtete muutuseks on ehk lihtsam ja käega katsutavam – selleks on võim.

Asi on aga selle võimu tahtmisega absurdiks muutunud: loetud tunnid tagasi astub KE suure häbi pärast koalitsioonist ja võimu juurest ära… ja astub vaatamata oma suurele häbile samas uude koalitsiooni ja võimu juurde! Häbi pole äkki enam ollagi!

Kas seda häbi siis üldse oli kui häbitus sõidab nii kiiresti ja nii rahulikult häbist üle? Ma oskan nimetada vaid ühe koha, kus maailmas häbi ei tunta – see on mudaliiga. Ma oskan seda KE pööret mõista vaid kui reeturlust võimu nimel.”

 

“Et siis sirgeseljaline ja põhimõttekindel Keskkerakond astub üleöö ühtsesse rivisse Reformierakonnaga? Kõik olnu senises koalitsioonis oli vale!? Nüüd on tõe tee lõpuks leitud? On leitud oma ideaal, nagu Reps selle sõnastas?

Ma ei tea, kuidas KE enda liikmed sellele sammule vaatavad. Ma ei tea, kuidas sellele vaatavad KE toetajad ja valijad. Ja eesti rahvas tervikuna.

Kui see pole Mailis Repsi isiklik unistus, vaid KE tegevusplaan edasiseks, siis on see igasuguste oma välja reklaamitud ideede reetmine. Kahjuks näib, et see on KE uus suund – olla siitmaalt unisoonis Reformierakonnaga.

Mis on siitmaalt sel juhul KE väärtus, see peaks selge olema ilma seda sõna välja ütlematagi.

Hinnangu sellele KE otsusele andsin ma selle nupu pealkirjas – 100% reetmine.

Niisiis, KE jäämiseks valitsusse tuli KE-l maksta hinnaks loobumine EKRE-st. Näib, see ühtlasi peseb ka KE puhtaks eilsetest värsketest kuritegudest, sest teisiti ei saa seletada, kuidas Reform sellise diili tegemisega kuritegeliku Keskerakonnaga nõus on.

See on lausa õudne ja jubedust tekitav, kui must ja räpane on meie riigis poliitika! Ja need, kes seda teevad!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused