Harri Kingo Martin Laine ja Jürgen Ligi teemal: riskin 1 triljonilise hagiga

Repliik,
©Internet
Kuidas ka ei vaataks, Jürgen Ligi on neid pesulõkse käes hoidnud. Pilt on illustratiivne.

Poliitikavaatleja Harri Kingo vaatleb sotsiaalmeedias ajakirjanduse järjekordset katset rahapesuskandaalis Jürgen Ligit aidata.

“Lugedes EPL tänast artiklit “Martin Laine: rahandusminister väärib punast kaarti” sai minust kinnitust veendumus, et reform ja sotsid on üha suuremas paanikas. Ju siis liigub uurimine USA-s ja ka Eestis vaikselt õiges suunas ja maailma suurima rahapesu võimaldajad ning seeläbi süüdlased siin Eestis on seepärast üha suuremas hädas ja üha agressivsemad. Teada ju – nurka aetud ja hirmunud loom muutub väljapääsmatus olukorras agressiivseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Paraku, tollaste Eesti valitsejate ja rahapesu võimaldajate hirm on nad viinud olukorda, kus nende argumentatsioon on sealpool igasuguse loogilisuse ja terve mõistuse piire. Keegi ei saa ju sellise meeleheitliku teksti nn. vastuväiteid enam tõsiselt võtta. Kas homme loeme lehest, et Martin Helme on viinud Eesti riigi kollapsisse, EL-i varingusse, NATO on kokku kukkumas ja Martin Helme süül seisame me kõik tuumasõja lävel?

Selle EPL-i üllitise läbi lugenuna arvan, et midagi sellist on EPL-ist homme tõesti võimalik leida. Sõna on küll vaba, aga meeleheide on selle vaba sõna taustana väga halb sõber.

Maailma suurima rahapesu otsene võimaldaja on senise avaliku info kohaselt siiski Jürgen Ligi ise. Temale allus kogu Eesti rahandus. Temale maksti palka, et meie rahandus oleks korras, selge, puhas ja plekkideta. Et meie riik oleks selles mõttes usaldatav ja meie maine oleks otse särav.

Aga just temal on praegu otsene huvide konflikt, sest just tema on korraga nii rahapesus eeldatav üks peamisi süüdlasi selle võimaldajana, kuid samas üritab ta olla rahapesu üle kõige suurem otsustaja. Nali tõesti!

Ligi tegevus ja seda kajastava kuuleka ajakirjanduse üha uued ja üha absurdsemad üllitised on nagu miski armetu jätkuv paskvill. Aga ma mõistan samas teda ja tema kamraade – veeta oma elu lõpp kusagil USA vangla kongis on ikka väga vilets perspektiiv. Kes seda endale tahaks!? Ei keegi. Eks seda see Ligi ka sipleb. Mõistan.

Ma pole antud asjas ekspert, aga minu silmad näevad asju just selliselt. Ja minu mõistus asju just nii hindab.

Tean, et Ligi võib nüüd läbi Robert Sarve esitada minu vastu hagi ja nõuda minult näiteks… noh, ütleme, 1 triljoni valuraha. See oleks tema puhul igati loogiline summa, mida minult tahta. Arvatakse, et just selline summa tema rahandusministriks olemise aja jooksul tõkestamatult läbi Eesti voolas.

Aga pole lugu – olen minagi vapper ja eks ma hakkan talle seda oma pisikesest pensionist maksma. Arvutasin natuke ja sellisel nõudekirjal on perspektiiivi. Arvestades mu maksevõimalusi saab ca 2 miljardi aasta pärast see mu võlg mu pisikesest pinsist talle täiega tasutud! Sent sendi kõrvale – nii see triljon tulebki.

Pildist kah: nii näeb välja 1 triljon dollarit. See on meedias avaldatud arvamuste kohaselt raha hulk, mis Ligi targal jutimisel kontrollivabalt läbi Eesti voolas.”

Harri Kingo

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused