Harri Kingo: poliitika ja kristlane. Toomas Jürgenstein on pigem poliitik, pealegi sots

Repliik,
©Kuvatõmmis
Toomas Jürgensteini pajatused panevad mõtlema, et kas sotsialism ja kristlus ikka saavad koos eksisteerida.

“Kord juba kirjutasin kriitilise arvamuse Jürgensteini artikli kohta, milles tema teesiks oli, et referendum abielu küsimuses olevat paganlik ettevõtmine (“Abielureferendum on paganlik ettevõtmine!?” – ERR 16.09.2020). Oma uues artiklis on Jürgensteinil juba uus tees samal teemal. Nimelt referendumit ei tohtivat korraldada vähemuste õiguste kohta.

Ilmselgelt pole Jürgenstein endale selgeks teinud demokraatia olemust – et demokraatia on enamuse tahte kohustuseks tegemine vähemusele. Seeläbi on demokraatia üks diktatuuri vorme – tugevama (eeldatavasti enamus) tahe prevaleerib nõrgema (eeldatavasti vähemus) tahte üle.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaasajal on levinud demokraatia teine, äraspidine mõtestatus, mis on omamoodi absurdne – nimelt olevat demokraatia olemuseks seismine vähemuste tahte eest. Paraku, kui nii demokraatiat mõista, siis oleks demokraatia sellisena iseenda vastand, iseenda eitus.

Isegi tavalisel hääletamisel suvalise küsimuse peaks sel juhul alati enamus olema see, kes hääletusel kaotab ja vähemusse jäänud peaksid alati kõik hääletused võitma – enamus peab ju arvestama vähemuse tahet. Minu aju sellist loogikat ja asjade korraldust vastu ei võta.

Sellest vähesest, mida tekstist on lugeda, ei selgu, miks õieti ei tohi korraldada referendumit vähemuse õiguste kohta. Selline täiesti arusaamatu tees on minu arvates võetud lambist. Sellele pole mingit loogilist põhjendust. Ning see on 100% vastandlik sellele, mis on demokraatia – enamuse tahe vähemuse tahte üle.

Kuidas saab teha kahte teineteist välistavat korraga – olla demokraat ja deklareerida seeläbi enamuse tahte ülimuslikkust… ja seletada, et hoopis vähemuse tahe on ülimuslik!? On meie sotsidest demokraadid üldse demokraadid?

Hästi, ehk Jürgenstein seletab seda absurdi artikli selles osas, mis jääb Postimehe maksumüüri taha ja seeläbi mul lugemata. Mul pole raha, et seda sellise jama peale raisata.

Ainus järeldus on, et ilmselt püüavad sotsid kangesti saada hääletusele vastu olijate hulka ja oma poolele ka kristlasi ning panna kristlased referendumile vastanduma. Teoloogi haridusega Jürgensteinile on ilmselt sotside poolt tehtud ülesandeks see suur missioon teostada.

See, kuidas Jürgenstein on seni sellega hakkama saanud, on lihtsalt hale. Tal oleks targem selliste artiklite seeria lõpetada – see vaid liidab kristlasi enam ühte ja paneb nad minema referendumile, et anda oma poolthääl abielu sätestamisele Põhiseaduses üksnes mehe ja naise liiduna. Muud efekti sellistel Jürgensteini äraspidistel tekstidel olla ei saa.

On ka võimalus, et Jürgenstein on kristlaste spioon sotside ridades, kelle ülesandeks on sotsid põhja lasta. Aga seda liini jätkaku siiski vandenõuteoreetikud. Minu jaoks on ta väga illustratiivne näide sellest, mida teeb poliitika kristlasega. Nähes Jürgensteini truudust sotsidele pean tunnistama, et ta on näitlik õppevahend sellest, kuidas ühest kristlasest usina poliitikuna ei jää suurt midagi järele.”

Harri Kingo, kristlasest poliitikavaatleja

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused