Harri Kingo: USA valimiste taustal jäävad e-valimised vastuseta küsimuseks

Repliik,
President Trumpi vastu kasutati võimsalt elektrronilist hääletussüsteemi.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab Donald Trumpi esinemisest seoses valimistega, millest meie meedias midagi ei kuule, ja see on Youtubes leitav vaid venekeelse tõlkega, aga ikkagi parem, kui et mitte üldse sellest teada saada.

“Lihtsalt sõnadega kaugele ei jõua. Tema vastas olevat müüri sõnadega ei purusta. Sõnadega seda masinat pehmeks ei räägi. Sõnad sõnadeks ja kõned kõnedeks. See on kena kõik, aga küsimus on selles, mida Trump edasi TEEB. Eks ootame ja vaatame.

Kaasaja valimised demokraatia tingimustes ja nende elektroonilises vormis on muutunud võimu haaramise instrumendiks. See, mis juhtus USA-s peab saama meile õppetunniks, sest valimised tulevad ka meil ja meil ei tohi korduda see, mis toimus USA-s.

Kui me ei saa oma e-valimistele kindlad olla, kui see jääb ka edaspidi tavainimesele arusaamatuks ja kaheldavaks tulemuste poolest, siis tuleb meil see valmiste vorm kõrvale jätta. Seda enam, et sellist valimist pole meie Põhiseaduses ette nähtud ja selliseid valimisi ei saa pidada legitiimseteks.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused