Harri Kingo: USA valimiste taustal jäävad e-valimised vastuseta küsimuseks

Repliik,
President Trumpi vastu kasutati võimsalt elektrronilist hääletussüsteemi.

Poliitikavaatleja Harri Kingo kirjutab Donald Trumpi esinemisest seoses valimistega, millest meie meedias midagi ei kuule, ja see on Youtubes leitav vaid venekeelse tõlkega, aga ikkagi parem, kui et mitte üldse sellest teada saada.

“Lihtsalt sõnadega kaugele ei jõua. Tema vastas olevat müüri sõnadega ei purusta. Sõnadega seda masinat pehmeks ei räägi. Sõnad sõnadeks ja kõned kõnedeks. See on kena kõik, aga küsimus on selles, mida Trump edasi TEEB. Eks ootame ja vaatame.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaasaja valimised demokraatia tingimustes ja nende elektroonilises vormis on muutunud võimu haaramise instrumendiks. See, mis juhtus USA-s peab saama meile õppetunniks, sest valimised tulevad ka meil ja meil ei tohi korduda see, mis toimus USA-s.

Kui me ei saa oma e-valimistele kindlad olla, kui see jääb ka edaspidi tavainimesele arusaamatuks ja kaheldavaks tulemuste poolest, siis tuleb meil see valmiste vorm kõrvale jätta. Seda enam, et sellist valimist pole meie Põhiseaduses ette nähtud ja selliseid valimisi ei saa pidada legitiimseteks.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused