Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Harvendatud okastega siil idapiiri kaitsel

18.11.2021
Tõsielust.
© Erki Evestus

Kõik veidigi militaarsete teadmistega inimesed tunnevad suurõppuse Siil motot: “Iga okas loeb!” Iga kord aga pole siil kui nõelapadi…

Kolmapäeval teatati, et valitsus otsustas kutsuda 1684 reservväelast lisaõppekogunemisele Okas 2021. Kaitseväe juhataja ettepanekul kutsutakse lisaõppekogunemisele 17. ja 27. pioneeripataljoni ja 191. ning 291. luurekompanii koosseisu arvatud reservväelased. Samuti harjutatakse antud lisaõppekogunemise käigus koostööd politsei- ja piirivalveametiga ja teostatakse ajutise piiritara ehitamist.

Mingil kummalisel põhjusel lisati, et lisaõppekogunemine on harjutava iseloomuga ja vahetu julgeolekuoht Eestile puudub.

Ühtlasi teatati järgnevas, PPA taustaga uudises, et lisaõppekogunemise Okas ajal rajatakse ühe ülesandena idapiirile kuni 40 kilomeetri ulatuses ajutist tõket – lõiketraadist tõke paigaldatakse kokku kuni kümnesse kohta, kus politsei- ja piirivalveameti (PPA) hinnangul on ebaseadusliku piiriületuse risk suurem. /…/ Ajutine tõke paigaldatakse piirilõikudele kaitseväe planeeritud lisaõppekogunemise ajal ja reservväelaste toel.

Jääb arusaamatuks, miks Eesti valitsus, kaitsevägi ja PPA häbenevad tunnistada, et see vajalik meede võeti ette nii vajaduspõhiselt kui ka demonstratiivselt, näitamaks, et me oleme oma rändekriisiks valmis.

Veel hullem aga oleks see, kui tegu oleks asendustegevusega ehk et kiiresti toetust kaotav valitsus otsustas mõned okastraadirullid piirile laiali harutada, et näidata, nagu midagi ikka tehtaks ka. Selline variant on Eesti valitsuse kriisitegutsemist tundes täiesti võimalik. Seda enam, et üks Reformierakonna juhtpoliitikuid Valdo Randpere pidas kolmapäeval Riigikogus rääkides ohtu Venemaa poolelt ülepingutatuks ja rumalaks väljamõeldiseks.

Omaette teema on vaktsineerimata inimeste küsimus – kaitsevägi kõrvaldas need võimekust kahandades oma ridadest. Nüüd on reservväelastel võimalik hoiduda õppekogunemistest, väites, et nad pole kõiki süste kätte saanud või siis vastupidi, paljud reservväelased ei saa ka soovi korral minna, kui kõik pookimised tegemata on. Veel hullem on see, et ka vaktsineeritud inimesed haigestuvad endiselt, seega tekitab kaitseväe vaktsineerimislojaalsus kriisi korral puuduliku efektiivsuse, sest kõiki okkaid pole torkamiseks kohal.