Hea ajakirjanik – sündmusest, mida sa ise vihkad, ei saagi objektiivset lugu tulla!

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Delfi paskvill, mille autor on isegi Taara sõnad inimvihkajalikuks muutnud.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab ühe järjekordse Delfi tibireporteri vihast nõretavast reportaažist, mille kirjutaja ei püüdnudki sealt midagi ilusat leida.

„Dagne Mihkels kirjeldab Delfis oma masendavat kogemust tõrvikurongkäigust ning soovitab pettunult seda ettevõtmist „kogeda“ vaid fotode ja videote vahendusel, mis annavad asjast justkui petlikult ilusama mulje.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hea ajakirjanik.

Kas kaunitel panoraamfotodel või drooniklippidel meie metsadest on näha metsaalust kattev prügikiht?

Kas meeleolukatel merepiltidel on tunda roiskuva adru ja nafta hõngu?

Kas piduliku vastuvõtu poseeritud fotodelt võib ära tunda osalejate musti tegusid ja luukeresid?

Kas maalilistel piltidel uuselurajoonist paistab kenades kodudes toimuv perevägivald?

Hea ajakirjanik.

Võtke mistahes sündmus, olukord, paik, juhtum – need KÕIK on piltidel ja videotel kaunimad, puhtamad, efektsemad. See on igivana tõde.

Reaalselt kohalviibija tunne ja mulje sõltub eelkõige tema eelhäälestusest ja emotsionaalsest seosest konkreetse olukorraga. Sama on ka tõrvikurongkäiguga. Inimesel, kellele selle ürituse sisu ja olemus korda ei läinud, ei saanudki seal mingit mõnusat või positiivset tundmust tekkida.

Aastate eest vestlesin põgusalt ühe kanadalasega, kes oli sättinud oma Eesti külastuse meie laulupeo ajaks just nende rahvusvaheliselt levitatud võimsate piltide ja telereportaažide innustusel. Ja ta oli sügavalt pettunud, et see tunne jäi saamata. Aga tunne jäi tulemata, kuna ta ei mõistnud laulude sõnu, ei tajunud väikerahva ajaloolist tausta ja kõike muud selles peos meie jaoks kätkevat. Kas laulupidu MEIE jaoks seepärast kehvem oli?

Hea ajakirjanik.

Teie probleem oli lihtsalt selles, et (nagu ise mainisite) „töö ajakirjanduses sundis“ Teid sellele üritusele minema. Ma ei kujuta hästi ette, et saaksin mõnusa tunde mistahes sündmusest, kuhu mind on SUNNITUD minema.

Seega, kogu probleem on vaid Teie enda sees, hea ajakirjanik. Iseküsimus, kas sellist isiklikku siseprobleemi tasub avalikkusega jagada.“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused