Hea ajakirjanik – sündmusest, mida sa ise vihkad, ei saagi objektiivset lugu tulla!

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Delfi paskvill, mille autor on isegi Taara sõnad inimvihkajalikuks muutnud.

Uute Uudiste kaasautor Priit Tali kirjutab ühe järjekordse Delfi tibireporteri vihast nõretavast reportaažist, mille kirjutaja ei püüdnudki sealt midagi ilusat leida.

„Dagne Mihkels kirjeldab Delfis oma masendavat kogemust tõrvikurongkäigust ning soovitab pettunult seda ettevõtmist „kogeda“ vaid fotode ja videote vahendusel, mis annavad asjast justkui petlikult ilusama mulje.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Hea ajakirjanik.

Kas kaunitel panoraamfotodel või drooniklippidel meie metsadest on näha metsaalust kattev prügikiht?

Kas meeleolukatel merepiltidel on tunda roiskuva adru ja nafta hõngu?

Kas piduliku vastuvõtu poseeritud fotodelt võib ära tunda osalejate musti tegusid ja luukeresid?

Kas maalilistel piltidel uuselurajoonist paistab kenades kodudes toimuv perevägivald?

Hea ajakirjanik.

Võtke mistahes sündmus, olukord, paik, juhtum – need KÕIK on piltidel ja videotel kaunimad, puhtamad, efektsemad. See on igivana tõde.

Reaalselt kohalviibija tunne ja mulje sõltub eelkõige tema eelhäälestusest ja emotsionaalsest seosest konkreetse olukorraga. Sama on ka tõrvikurongkäiguga. Inimesel, kellele selle ürituse sisu ja olemus korda ei läinud, ei saanudki seal mingit mõnusat või positiivset tundmust tekkida.

Aastate eest vestlesin põgusalt ühe kanadalasega, kes oli sättinud oma Eesti külastuse meie laulupeo ajaks just nende rahvusvaheliselt levitatud võimsate piltide ja telereportaažide innustusel. Ja ta oli sügavalt pettunud, et see tunne jäi saamata. Aga tunne jäi tulemata, kuna ta ei mõistnud laulude sõnu, ei tajunud väikerahva ajaloolist tausta ja kõike muud selles peos meie jaoks kätkevat. Kas laulupidu MEIE jaoks seepärast kehvem oli?

Hea ajakirjanik.

Teie probleem oli lihtsalt selles, et (nagu ise mainisite) „töö ajakirjanduses sundis“ Teid sellele üritusele minema. Ma ei kujuta hästi ette, et saaksin mõnusa tunde mistahes sündmusest, kuhu mind on SUNNITUD minema.

Seega, kogu probleem on vaid Teie enda sees, hea ajakirjanik. Iseküsimus, kas sellist isiklikku siseprobleemi tasub avalikkusega jagada.“

One commentOn Hea ajakirjanik – sündmusest, mida sa ise vihkad, ei saagi objektiivset lugu tulla!

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Tänapäeva ajakirjanike üks lemmiteemasid on vene aeg mida ise pole kogetud.Igat masti asjapulgad pasundavad ajakirjanduses nii,et suud vahus selle aja koledustest !
  Samas ise sellel ajal elanuna näen mina tagantjärele ka seda mida tänapäeval enam pole sest Eesti riigi suures taastamise hoos laps peaministrid ja suur osa lihtsalt võimetuid riigitüüri juurde sattunud inimesi viskasid lapse koos pesuveega välja.
  Kõike seda kiitis tagant ajakirjandus ja seejuures mustas täiega teisiti mõtlejaid-arvajaid.
  Vaatamata nii isehakanud poliitikute püüetele,riigimehelikkuse puudumisele ja ajakirjanike pidevale valetamisele oleme me isegi jõudnud kaugele.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused