Henn Põlluaas: Kiisler ja Lobjakas tegid end järjekordselt lolliks

Eesti, Repliik,
- Updated
©U+
Meeleavaldus “Fail Baltic” 19.06.2017

Saates “Olukorrast riigis” (24.09.2017), analüüsisid” Kiisler ja Lobjakas EKRE seisukohti põliselanike defineerimisel, väites, et EKRE seisukoht, justkui saaks põliselanikuks nimetada alles sisserändajate kolmandat põlvkonda, mistõttu võib põliselanikuks hakata pidama alles Jevgeni Ossinovski järeltulijaid, aga mitte teda ennast, olevat olemuselt natsistlik.

“See on seesama 1933. aasta Saksamaa verepuhtuse ja aaria rassi idee,” teatas Kiisler, miks EKRE seisukohad olevat natsionaalsotsialistlikud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oh taevas tule appi! Kas neil piinlik ei ole enda rumaluse pärast? Kui sellised isehakanud analüütikud lastakse midagi analüüsima, millest neil aimugi pole, siis pole ime, et nad sellist harimatut ja asjatundmatut jampsi genereerivad. Tuleb välja, et terve Eesti, õigemini terve maailma rahvastikuteadus, demograafid, statistikaamet ja ka sealsed analüütikud on natsid! Veel hullemad kui EKRE, sest on ju EKRE oma kõnealused seisukohad saanud rahvastikuteadusest ja ametlikust statistikast. Natslikud on järelikult ka Eesti ülikoolid, kus sellist asja õpetatakse.

Isegi Eesti keele seletav sõnaraamat ütleb, et põliselanik on: “põlisrahva, algse rahva liige, põlisasukas, pärismaalane; kusagil pikemat aega, põlise(ma)lt elanud isik. Maa, saare põliselanikud. Austraalia põliselanikud. Eesti alade põliselanikud. Kolonistid tõrjusid põliselanikud nende asustusaladelt välja. Tema pole selle kandi põliselanik. jne”

Meie ei ole Ossinovskist küll poole sõnaga rääkinud, see on nende kahe “analüütiku” enda väljamõeldis, milles nad EKRE-t süüdistavad, kuid kas tõesti tundub, et Ossinovski sobib hästi sellesse konteksti? Pigem püüdsid ikka Ossinovski eelkäijad kolonistidena eestlasi nende põlistelt asustusaladelt välja tõrjuda. Täpselt ühesugused olid muuseas nii stalinistlik kui saksa natslik kolonialism.

Kui läheme aga täpsemaks ja spetsiifilisemaks, siis on rahvastikustatistikas oluline lisaks rahvusele eristada ka põlis- ja välispäritolu rahvastikku. Laias laastus võib kõik need, kes põlisrahvastiku hulka ei kuulu, arvata välispäritolu rahvastiku sekka, seejuures eristades esimest põlvkonda (välissündinud), teist (välissündinute lapsed) ja kolmandat (Eestis sündinud vanemate lapsed) põlvkonda. Põlisrahvastikuks hakatakse lugema sisserändajate kolmandat-neljandat põlve. Statistikaameti andmetel moodustasid näiteks 2015. aastal välispäritolu inimesed Eesti kogurahvastikust 24%, neist oli esimese põlvkonna esindajaid 53%, teise põlvkonna 30% ja kolmanda 17%.

Jah, Ossinovski ongi sisserändaja ehk välissündinu poeg, kes kuulub sisserändajate teise sugupõlve ning on seega välispäritolu isik, kes elab Eestis alaliselt.

Kui igasugused kiislerid, lobjakad ja muud vasakliberaalsed kisakõrid omaks veidigi ausameelsust ja enesekriitilisust ning teeks endale selgeks elementaarsedki põhitõed, ei peaks me selliseid lollusi ega alusetuid väljamõeldisi EKRE suunal kuulma.

Kuid seda on vist palju tahta. Valed ja demagoogia, pahatahtlik sildistamine ning paanikaõhutamine kuuluvad lahutamatult selliste inimeste retoorikasse. Pigem teevad ennast lolliks kui taltsutavad enda ülekeevat raevu ja pimedat viha nii rahvuskonservatiivide kui ka normaalse ühiskonna vastu üldiselt. Või teevad nad seda raha eest? Vahet pole, hale igal juhul! Eriti enne valimisi, kus selline tõmblemine on üdini läbinähtav.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused