Totrus kuubis: kogukond Salliv Eesti peab söekaevuri maskeeringut rassismiks

Facebooki-kogukond Salliv Eesti peab kaevuri kehastamist rassismiks

Facebooki-kogukond Salliv Eesti süüdistab Tallinna linnavalitsust rassismis ja matslikus meelelahutuses, sest linnavalitsuse töötaja oli suvepäevadel oma näo söekaevurit kehastades mustaks võõbanud. Selline asi mõnitavat neegreid!

Salliv Eesti postitas oma kontole fotod, kus on peal Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa, kel on nägu tahmane, seljas kaevuri rõivad ja kaasas kaevuri varustus. Fotod on võetud Tallinna linnavalitsuse suvepäevadelt, kus linnakantselei töötajad kehastasid kalureid, transpordiamet aga kaevandusmuuseumi.

Vasakpoolseid ideoloogiasõdureid koondav Salliv Eesti mõistab säärase maskeraadi neile omase pimeda raevuga karmilt hukka.

Avaldame Salliva Eesti postituse täismahus:

„On äärmiselt kahetsusväärne, et Tallinna linnajuhtkond harrastab rassismi – kas teadlikult või teadmatusest ignoreerivad linnajuhid “blackface” rassistlikku alatooni. Piltidel on Tallinna transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhataja Talvo Rüütelmaa harrastamas “blackface” meelelahutust, millele elavad rõõmsalt kaasa ka linnapea Taavi Aas ja abilinnapea Aivar Riisalu. Mitte kellegile ei tule ilmselgelt pähe mõte, et see, mida nad teevad, on vale.

“Blackface” meelelahutus sai alguse 19. sajandi keskpaiku Ameerika Ühendriikides ning sellel oli selgelt rassistlik alatoon – seda harrastasid valged ameeriklased, et naerda teise nahavärviga inimeste üle. Ameerika Ühendriikides lõpetati taoline “meelelahutus” 1960ndatel aastatel, afro-ameeriklaste inimõigusteliikumise eestvõttel. Ka mujal maailmas on taoline “harrastus” ammu lõppenud ning sellel on selgelt rassistlik alatoon. On hämmastav ja kurb, et 21. sajandi teisel kümnendil on Euroopa Liidu liikmesriigi #Eesti pealinna eesotsas inimesed, kes tegelevad matslikult rassistliku “meelelahutusega”.“

Kaine mõistus tõrgub aru saamast, kuidas kaevuri kehastamine suvepäevadel pannakse ühte lausesse rassismi ja neegrite mõnitamisega. Mida mõistab Salliv Eesti hukka järgmiseks? Tahmase korstnapühkija? Mustanahalist Othellot kehastava valgenahalise näitleja?

Võib-olla ei väärikski vasakpoolsete idiotismi mõõtmed võtnud rassismivastane võitlus erilist tähelepanu, sest issanda loomaaed on kirju. Lääne ülikoolid, kus humanitaaraladel annavad õppejõudude seas tooni kodanlust vihkavad kommunismiehitajad, toodavad ajupestud noori kümnete tuhandete kaupa.

Samas on ohtlik Sallivat Eestit ka täielikult ignoreerida, sest Riigikogus viivad sallivuslaste maailmapilti ellu eelkõige sotsid ja Reformierakond. On ainult aja küsimus, millal viimatinimetatud tulevad välja algatusega võtta vastu seadus, mille alusel saaks näo mustaks värvimise eest (rassism ja vihakõne!) võtta kriminaalvastutusele.

UU

Kommentaarid