Indrek Tarandi kaasuse metamorfoosid: räigest peksust sai togimine

Repliik,
- Updated
©Scanpix
Indrek Tarand Toompeal

Indrek Tarandi provokatsioon mullu novembris parlamendihoone ees päädis täna leppimisega, kuid huvitav on näha meediapoolsete hinnangute järk-järgulist pehmenemist ajas.

Kui vahetult pärast sotsist poliitiku klounaadi kirjutasid pealkirjad julmast rünnakust tema vastu („EKRE toetajad tungisid protestil kallale tüli norinud Indrek Tarandile“, „Indrek Tarand rääkis eilsest peksmisest: loodan, et see murdlainetus hoiab vägivallatsunami ära“, „Tarandi peksjad pandagu vangi“ „Tarandi tuuseldamine viib muhulase kohtu ette“ jne jne), siis nüüd, kui asi kohtusse jõudis, räägitakse kõigest togimisest (“Tarandit toginud mehed astuvad kohtu ette“).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Õnneks oli meeleavaldusel kohal hulk video- ja fotoreportereid, kes sündmuse üksikasjalikult jäädvustasid ning kõigile on selge, et peksmisest, kallale tungimisest ja räigest vägivallast ei olnud seal juttugi. Tonks tagumikku oli aga vastuolulisele poliitikule küll, et see enda kasuks tööle panna. Paraku, kasu asemel tõusis ainult kahju, millest annab tunnistust Tarandi hale läbikukkumine Riigikogu valimistel.

Kui poleks sellist tõestusmaterjali, oleks võinud valesüüdistuste lainel asi palju hullemini lõppeda ja küllap siis poleks pelga vabandamisega pääsetud. Muide, süüdistuses on kirjas, et „Tarand pääses vigastusteta“. No oleks ikka ime olnud, kui sellise asja peale oleks veel vigastus ka välja mängitud. Õnneks ei hakanud Tarand Toompea kivisillutisel väänlema nagu tavatsevad teha seda ülemakstud jalgpallistaarid.

Tähelepanuväärne on tõik, et Tarandi loata püünele ronimist ja korraldajatelt vägivaldselt mikrofoni käest rebimist ei hakatud isegi menetlema.

Vahetult enne kohut tõi Tarandi kaitsja veel ühe absurdse repliigi, mida ajakirjandus mõnuga tiražeeris – selles, et mehed Tarandit togisid, oli süüdi EKRE, kes lõi vastava meeleolu.

No tule taevas appi, nagu ütlevad klassikud.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused