Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Innustavad loosungid on head, aga vahel tuleb kuulata ka kainet juttu

-
01.03.2022
Mart Helme kasutab vahel reljeefseid väljendeid, kuid tavaliselt on tal õigus.
© UU

Kui mõne aja eest kutsuti Eestis üles poliitilisele rahule, tundusid kõik seda toetavat. Ometigi on teatud kildkonna ihumeedia rünnakuid jätkamas ja seda just rahvuskonservatiivide suunal – see seltskond ei suuda oma viha varjus hoida.

Nii leitigi EKRE juhtpoliitikute juttudest mingid momendid, mida hakati kohe Kremli kiitmisena esitlema. Jah, Mart Helme ütlemised on vahel väga reljeefsed, need ei lähe kaasa üldlevinud ja heakskiidetud poliitkorrektsete jutupunktidega, aga nagu ikka, pärast seda, kui Helmesid on põrguväravateni ära demoniseeritud, selgub ikkagi, et Helmedel oli õigus.

Olid ju kord Mart Helme sõnad selle kohta, et Saksamaa on NATO nõrk lüli – terve liberaalne leer röökis liitlassuhete rikkumisest. Paar nädalat hiljem ilmusid aga meedias artiklid, mis kinnitasid Saksamaa relvajõudude ülikehva seisu ning alles möödunud nädala väitis Saksa maavägede ülem Alfons Mais: “Võimalused, mida me saame poliitikutele (NATO) toetuseks pakkuda, on äärmiselt piiratud. Bundeswehr “on sama hästi kui paljas”.

Praegu heidetakse Helmedele ette jutte sellest, et Putin ei olevatki hull ja Vene sõdurid polevatki kõige hullemad. Kui lugeda aga RIA Novosti ilmumata artiklit, siis ei saa Putinit küll hulluks pidada – see on täiesti adekvaatselt paika pandud “Vene maailma” loomise plaan. Vene president on kahtlemata diktaator, sõjakurjategija, maailma rahu hävitaja, aga mitte hull meditsiinilises mõttes. Ja kui Vene sõdurid pole head, siis miks kogu maailm neid kardab?

Miks läheb Eesti ühiskond pöördesse, kui keegi loobub loosungitest ja ütleb, et päris nii see pole, nagu me endale sisendame? Me ei tohiks lähtuda ainult sellest, et Kremlis on ehtne hull, vaid peaksime kartma, et ta võib olla piisavalt hea strateeg.

Kogu läänemaailm on praegu koondunud Venemaa agressiooni vastu Ukrainas, me oleme täis otsustavust Putin peatada, aga nagu ikka, saadab sellist vastupanuvõitlust teatav kaldumine loosunglikkusesse, et üksteist innustada. Nii luuakse teatud võltspilt vastaspoolest ja kui see tegelikkusest liiga palju mööda läheb, võib see saatuslikuks saada. Helmede kainestavad sõnavõtud ei lase neisse legendidesse liigselt uskuma jääda.

Jüri Kukk, toimetaja