IRL-i ja Seederi rõõmus rahvuslus seisneb ärajooksmises tõelise rahvusluse murede eest

Repliik,
- Updated
Helir-Valdor Seeder, Jüri Ratas
©Erik Prozes/Postimees
Helir-Valdor Seeder, Jüri Ratas

Kõiki jalgu lonkav IRL, mis soovib transformeeruda millekski pisutki isamaaliseks, üllatab lausa iga päev mingi uue vaimusünnitisega — nüüd tõid libaisamaalased oravapartei patriootilise ja presidendi avatud rahvusluse kõrvale ka uut tüüpi rõõmsa rahvusluse.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder väljendas Raadio 2 saates “Agenda” soovi, et IRL viljeleks võitleva ja kurja rahvusluse asemel rõõmsat rahvuslust. “Meie näeme rahvuslust positiivse, optimistliku energiaga. Tahaks viljeleda rõõmsat rahvuslust,” sõnas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ilmselt pole Seeder märganud, kuidas kogu maailmas rünnatakse rahvusriike ja rahvuslust. Ta pole märganud ka seda, et tema rõõmus rahvuslus ei koti Lasnamäel või Maxima poes kohe mitte kedagi, sest ka venelastel on oma rõõmus rahvuslus.

Oma rahvuse, keele ja kultuuri eest tuleb võidelda ja seda Seedri poolt rünnatav EKRE ka teeb, kui ebamugav ja isegi ohtlik see ka poleks. IRL ei taha võidelda, ta tahab hüpeldes ja sinimustvalget lippu lehvitades üle päikeselise aasa joosta, aga kui rahvusluse kohale ilmub äikesepilv, siis poevad väärisamaalased voodi alla peitu.

Rõõmsa rahvuslusega ei võidetud Paju ja Võnnu lahingut, see võidetigi “võitleva ja kurja” rahvuslusega, sest teatud jõudude, nagu vasakliberaalide vastu ei saagi lillekimbuga minna. Isamaaks moonduval IRL-il pole kunagi olnud võitlustahet, neil on alati olnud tahtmine püsida lihapottide juures, ka siis, kui sooja koha nimel tuleb ideedest loobuda.

Seederi sõnul suhtub EKRE skeptiliselt Eesti kuulumisse erinevatesse rahvusvahelistesse ühendustesse ja ka liitlaste kohaolekusse Eestis. “Meie näeme ennast ikkagi ühe osana suurest maailmast ja ei kujuta ette, et Eesti väikeriigina saaks siin väga edukalt üksi ja piiratult tegutseda,” lausus Seeder.

Huvitav, kust on see mees kuulnud rahvuskonservatiive nii arvavat? EKRE toetab igati liitlassuhteid NATO ja eriti USA-ga, ning erakond on sarjanud ka võimuliidu poliitikuid Trumpi mõnitamise eest, mis just rikubki Eesti suhteid Ameerika Ühendriikidega.

Kui aga Seeder näeb mingit üksi tegutsemise ja piiratuse soovi selles, et rahvuskonservatiivid ei soovi EL-i föderaliseerimist, vaid rahvusriikide liitu, siis nii see ongi — võrdsuse valimine rahvusvahelistes suhetes EKRE poolt ei lähe tõesti kokku IRL-i lömitamissooviga suurte ja vägevate ees.

Eks valimistel selgub, kas rõõmus rahvuslus libaisamaalaste suudele ikka alles jääb. Igal juhul praegu jooksevad nad küll rõõmsalt kõigi rahvuslike võitluste eest lihtsalt minema! Ja lõpetuseks tasuks meenutada Mart Helme sõnu, et kui sõna “rahvuslus” ette käib mingi epiteet, siis pole enam tegu tõelise ja lihtsa rahvuslusega.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused