Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jaak Madison: kõigil, ka konservatiividel, on õigus oma seisukohti avalikult väljendada ja kaitsta

17.10.2020
Jaak Madison.
© Uued Uudised

“Kui Kersti Kaljulaid laimab rahvusvahelises meedias Eesti valitsust ja õhutab viha, kui väidab end vihkavat üht erakonda ja läbi selle kümneid tuhandeid Eesti inimesi, siis ei tee tänased kurtjad ühtegi piiksu.

Kõige olulisem vabas ühiskonnas on kaitsta sõnavabadust ja väljendada ilma hirmuta oma seisukohti ka siis, kui need mõnele inimrühmale ei meeldi.

Seisukoht “Sõna on vaba” peab kehtima reservatsioonideta kõigile, mitte ainult ühele seltskonnale, kes üritab samal ajal vaigistada inimesi, kes on teisel arvamusel.

Minul pole isiklikult sooja ega külma sellest, kes kellega või kuidas või mitmekesi magab oma magamistoas, kuid ma ei pea vastuvõetavaks nõudmist, et konservatiivid ei või avalikult kaitsta oma seisukohti perekonnainstitutsiooni või abielu küsimuses.

Nii kaua, kui inimesed püsivad oma eraeluga privaatsuses, on see nende asi. Kui see läheb aga avalikuks ja tekivad nõudmised teatud fundamentaalsetes küsimustes, siis on kõigil õigus ka vastupidist seisukohta kaitsta. Sama õigus kehtib ka Mart Helmele ja ainus hindaja sõnavabaduse kasutamisele on valija, mitte ükski poliitik või arvaja teisest ideoloogiast.

Kuulates originaali kurikuulsast intervjuust, siis on selgelt seal “jooksku Rootsis”, mitte “jooksku Rootsi”. Vene keelt ma ikka nii palju oskan, et isegi mina saan sellest aru. Kui ajakirjandus ei saa, siis kas tegemist on tahtliku võltsuudise tootmise või rumalusega. Muidugi on mõlemad variandid võimalikud samaaegselt.”

Jaak Madison, Euroopa Parlamendi saadik