Jaak Madison: kõigil, ka konservatiividel, on õigus oma seisukohti avalikult väljendada ja kaitsta

Repliik,
©Uued Uudised
Jaak Madison.

“Kui Kersti Kaljulaid laimab rahvusvahelises meedias Eesti valitsust ja õhutab viha, kui väidab end vihkavat üht erakonda ja läbi selle kümneid tuhandeid Eesti inimesi, siis ei tee tänased kurtjad ühtegi piiksu.

Kõige olulisem vabas ühiskonnas on kaitsta sõnavabadust ja väljendada ilma hirmuta oma seisukohti ka siis, kui need mõnele inimrühmale ei meeldi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seisukoht “Sõna on vaba” peab kehtima reservatsioonideta kõigile, mitte ainult ühele seltskonnale, kes üritab samal ajal vaigistada inimesi, kes on teisel arvamusel.

Minul pole isiklikult sooja ega külma sellest, kes kellega või kuidas või mitmekesi magab oma magamistoas, kuid ma ei pea vastuvõetavaks nõudmist, et konservatiivid ei või avalikult kaitsta oma seisukohti perekonnainstitutsiooni või abielu küsimuses.

Nii kaua, kui inimesed püsivad oma eraeluga privaatsuses, on see nende asi. Kui see läheb aga avalikuks ja tekivad nõudmised teatud fundamentaalsetes küsimustes, siis on kõigil õigus ka vastupidist seisukohta kaitsta. Sama õigus kehtib ka Mart Helmele ja ainus hindaja sõnavabaduse kasutamisele on valija, mitte ükski poliitik või arvaja teisest ideoloogiast.

Kuulates originaali kurikuulsast intervjuust, siis on selgelt seal “jooksku Rootsis”, mitte “jooksku Rootsi”. Vene keelt ma ikka nii palju oskan, et isegi mina saan sellest aru. Kui ajakirjandus ei saa, siis kas tegemist on tahtliku võltsuudise tootmise või rumalusega. Muidugi on mõlemad variandid võimalikud samaaegselt.”

Jaak Madison, Euroopa Parlamendi saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused