Jaak Madison: Kumu tõi Läänes võimutseva tühistamiskultuuri Eestisse

Repliik,
- Updated
©UU
Valelik Marian Võsumets viskus Kumu kultuurimarksismi kaitseks dzoti ette. Pilt on illustratiivne.

Kumu kunstimuuseum on lõpuks ometi võtnud end käsile ja järgib läänemaailmas võimutsevat tühistamiskultuuri, kus ära tuleb peita kõik, mis võiks mõnda indiviidi solvata või haavata.

Õige, mida meist muidu kuskil maailmas mingis vasakpoolsete ringkonnas arvatakse, kui Peet Areni maali nimi on “Neegri perekond” või Ants Laikmaa maalil nimeks “Neegripoiss”. See on ju kohutav!

Kuidas üldse on julgenud keegi kunagi mainida rassi? See on vaid sotsiaalne konstruktsioon. Homme võin isegi mina olla näiteks asiaat. Mis sellest, et ükski hiinlane mind selleks ei peaks, kuid ise võin ennast nii tunda.

Tegelikult on see kurb. Kurb, et mingi sõna, mis on eesti keeles täiesti tavapärane ja meil on olnud alati kasutuses, satub põlu alla, kuna mingi seltskond peab seda solvavaks.

Iga sõna ja selle tähendus sõltub selle kasutamise asukohast ja kontekstist. Loomulikult ei pea kasutama mingit sõna näiteks USA-s või Nigeerias, kui see sealses kontekstis ei ole sallitav. Kuid Eestis pole ajalooliselt olnud kunagi probleemiks mingid rassiküsimused. Pole meil olnud orje ega pole me kedagi koloniseerinud.

Kui aga mõnele sisserändajale Eestis ei pruugi mõni meie kohalik sõna või väljend meeldida, siis on see nende mure. See pole meie mure. Täpselt sama ütlen ma ka Kumu direktorile, kes kurdab, et näituse külastajad on rahvusvahelised. Rahvusvahelistele külastajatele oleks mõistlikum selgitada ka meie keeles olevate sõnade tähendust, et nad ei saaks eksklikult rabandust.

Mind isiklikult väga häirib suundumus maailmas, mida Eestis üritatakse jõuliselt üle võtta. Paraku on Eestis olnud tihti ja palju inimesi, kes arvavad, et kõik mis toimub maailmas, eriti läänemaailmas, tuleb ka meil üle võtta.

Kui Hollandis arutatakse tõsiselt selle üle, et kas maalile võib üldse panna nimeks “neiu”, kuna maalil kujutatud isik ei pruugi end tunda neiuna, siis oleme jõudmas neile varsti järele. Alustuseks eirame rasside olemasolu, seejärel tsenseerime ka kõiki sooküsimusi ja üritame kustutada kunstiteoste autorite tegelikku ajendit ja mõtet.

Eesti peaks olema rahulikult terve mõistuse säilitaja, kes ei jookse kaasa läänemaailma lollustega, vaid väärtustab meie kultuuri, ajalugu ja traditsioone. Samas peaksime alal hoidma Euroopa kultuuri, mille kandjad me oleme.

Jaak Madison, Euroopa Parlamendi saadik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused