Jaak Madison: mida arvab “politseiniku maailmavaade” sisserändest ja EL-i direktiividest?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Kristian Jaanit aluseks võttes on neil meestel oma ametimaailmavaade – jääb selguseta, kas see lubab rahva vastu minna või mitte? Pilt on illustratiivne.

Endine abipolitseinik ja Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison kritiseerib siseminister Kristian Jaanit, kes poeb sõnade “politseiniku maailmavaade” taha – see ei luba kuidagi mõista, mis mehega tegelikult tegu on.

“Eesti siseminister on toonud poliitilisele skaalale uue maailmavaate: politseiniku maailmavaade (mida ta väitis esindavat ERRi intervjuus, kui küsiti seoses Keskerakonda astumisega ja kohalikel valimistel kandideerimisega tema maailmavaate kohta). Ma isegi ei kommenteeriks seda, kuid isiklikult läheb vastav valdkond väga korda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mind väga huvitab, milline on see politseiniku maailmavaade? Kui siseminister peab valima seisukoha näiteks sisserändekvoodi osas, siis milline on politseiniku maailmavaade? Kui hr Jaani peab võtma seisukoha riigieelarve või mõne Euroopa Liidu direktiivi osas, siis milline on see maailmavaade?

Kui inimene on minister ehk tegevpoliitik ja on endale valinud erakonna, siis võiks orienteeruda ka ideoloogilistes ja maailmavaatelistes seisukohtades. Lihtsalt öelda, et mu maailmavaade on politseiniku maailmavaade kajastab pigem kas teadmatust poliitilistest spektritest või argust öelda seda välja. Võib tähendada ka muidugi lihtsalt ükskõiksust.

Igal juhul selline suhtumine kahjustab politseinikke, sest kui siseminister teeb mingi X poliitilise otsuse, siis ma kahtlen, et kõik politseinikud peavad seda enda maailmavaatega kooskõlas olevaks. Rääkimata faktist, et siseminister esindab ka piirivalvureid ja päästjaid.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused