Janek Mäggi hoiatab lotomängijaid põrgu eest – miks mitte ukrainlasi importivaid maasikakasvatajaid?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Ahi

Kui Janek Mäggist sai riigihalduse minister, imestasid paljud, kuidas suhtekorraldusfirma omanik oskas kohe algul ämbrisse astuda, teatades, et ka põllul sünnitamine on tavapärane asi.

Asi pole mitte sünnitamise kohas, vaid selles, kuidas “suhtekorraldaja” ei tabanud ära, kuidas seda lauset tema vastu võidakse kasutada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sel varasuvel nõustas Mäggi suhtekorraldusfirma Powerhouse maasikakasvatajaid ja taas tegi ta klientidele karuteene – targem mees soovitanuks Elke Lillemetsa sugustel eestlasi töötajatena mitte mõnitada. See kahju on maasikakuningatel veel sisse kasseerimata.

Nüüd on Janek Mäggi taas enda tõsiseltvõetavuse proovile pannud, soovitades lotomängijatel “haisev” võiduraha kohe heategevuseks annetada, muidu olla põrgusse sõit kindel.

Ei saa tõesti aru, miks üks suhtekorraldaja ja poliitik selliseid soovitusi jagab. On see rikkuri ülbus – need ju väidavad alati, et “raha pole mulle tähtis”? Või ei saa juba noorest peast raha lähedal liikuv mees aru sellest, kui palju võimalusi annab vaesele inimesele lotovõit – kasvõi oma elu korda ajamiseks ja laste aitamiseks.

Muidugi on Mäggi jutus ka ivasid sees – lihtsalt (?) saadud raha tõmbab ligi aferiste, sageli ei osata sellega midagi mõistlikku peale hakata, ja nii edasi. Aga väide, et “hoopis paljud vaesed on ühiskonnale võlgu” kõlab kui kuldlusikaga suus sündinud ülbiku irvitamine “pööbli” üle.

Ja ikkagi on täiesti arusaamatu sellise kolumni mõte. Miks oli vaja ühel suhtekorraldajal üldse sõna võtta, ütlemaks, et “Kallis lotovõitja, häbene! Jaga kõik vaestele!”? EPL muidugi ei küsi, mida eksminister üldse öelda tahtis ja Mäggi pääses taas korra leheveergudele. Kuigi sotsiaalmeedias on religioossed inimesed vihased Piibli tsiteerimise pärast ühe pseudoteema kokkukirjutamisel.

Jääb üle vaid oodata, millal Powerhouse pankrotti läheb. Sest sellist lahmivat suhtekorraldust ja teemakajastust ei soovitaks kellelelgi.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused