Järjekordne hullus: muruniitmine olla saatanast

Repliik,
- Updated
©Scanpix.
Roheliste ristiretk jõudis muru kallale.

Kõik siin maailmas käib sinusoidi mööda – kui alles mõne aja eest käidi mõõdulindiga muru kõrgust mõõtmas ja trahviti neid maaomanikke, kus libled liiga pikad olid, siis nüüd on tekkinud uus laine, kes ei kiida muruniitmist üldse heaks. Vastupidi – muruniidukitele vaatavad mürkrohelised lausa kõõriti, ehkki samal ajal reklaamitakse ajalehtedes näiteks uue põlvkonna robotniidukeid.

Tartu Postimees kirjutab, et see suvi tuleb Tartu südalinna parkides teistmoodi: liigirikkuse suurendamiseks jääb muru laiguti niitmata ning seda tehakse alles suve lõpus kolletumise ajal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eestvedajate selgitusel aitab Tartu 2024 kultuuripealinna programmi projekt «Kureeritud elurikkus» muuta muru niitmata jätmisega linna mõnusamaks ajaveetmiskohaks, tuues parkidesse rohkem loodust.

Nüüd jääb vaid üle oodata, millal heinategu põlu alla satub, sest eks seegi tegevus on ajast ja arust ning kaasajal tuleb kõik sellised tegevused üle vaadata.

13 commentsOn Järjekordne hullus: muruniitmine olla saatanast

 • Avatar

  Mullegi jäi silma üks väike lapike Kuressaares ühe uuema maja krundil, kus kena hein kasvab. Kõrvalt on aga (samal krundil)umbes samasuur lapike maha pügatud. Kui palju ikkagi aitab selline ‘keskkonnahoid’ kaasa putukate-lindude-roomajate paljunemisele? – ja samas hoiatatakse puukide eest, mida eriti Saaremaal on ohtralt….

 • Avatar
  Jüri Eintalu

  Mitte muru niitmine, vaid muru on saatanast.

 • Avatar

  Mõnes mõttes on teematõstatus õigustatud. Kõike võib, aga tuleb teha mõistlikult. Linnaparkides olgu minu meelest ikka hooldatud muru. Mujale sobib sageli ka taluõue-stiilis muru nagu oli enne bensiinimuruniidukite masskasutust 1990-te alguses. Tasub hankida korralik käsivikat ja niita õunapuudealust vaid vajadusel. Eeshoovis on levima hakanud valged ja roosad margareetad. Need õitsevad kaua ega lase muul rohul võimust võtta. Jätsin nad meelega kauemaks niitmata ja miljöö muutus väga idülliliseks. Muruniidukiga sõitsin läbi vaid teerajad, peenarde- ja aiaääred ning väravaalused. Paar korda suve jooksul ka terve suure hoovi.

  • Avatar

   Igati mõistlik suhtumine “heinategemisse”. Mina niidan ka heina viljapuude all mitte rohkem kui kaks
   korda suve jooksul, hein aitab koguda ja hoida niiskust mullas. Seepärast, tööd ja aega kulub ka vähem.

 • Avatar

  Olete kindlasti pannud tähele,et muru niidetakse tihti lausa vastutust tundmata.Kui on ikka põuaaeg,siis ei tohiks ju seda tuhkkuiva pinnast ometi nn. “niita” nii,et tolm lendab.Seega ilu ja korra hoidmiseks on oluline ikka säilitada terve mõistus,mitte tolmutada plaanijärgselt,et niitja saaks makstud kui on linnuke graafikus kirjas.

 • Avatar
  Vallo Hanvere

  Eks kevadel näeme kuidas kulu majade vahel põleb .

 • Avatar

  Tartus said mingid suvalised tibid projektiraha ja ei osanud sellega muud tema kui liikumise muruniitmise vastu. Sellised lollused ei lõpe enne kui toetuste lennukitelt külvamine ära lõpetada.

 • Avatar

  Eks iga lollus lõppeb siis, kui selle tõttu hakkavad kannatama lihtsad inimesed. Kui muru ja hein jäävad niitmata, siis hakkavad seal pesitsema igasugused parasiidid. Nagu näiteks puugid. Kui piisav hulk süütuid inimesi on nakatunud niitmata heina tõttu puukide levitatavasse haigustesse, küllap siis tuleb rohehulludel mõistus pähe. Koroonaviiruse kriis on juba mõjutanud igasuguste alternatiivsete “mõttetarkade” kahjulikust tegevusest tingitud otsuseid positiivses võtmes. Elu ise paneb lõpuks kõik paika. Piisab suure hulga puugihaigustesse nakatunutest, kui lõpetatakse ära igat sorti “eksperimendid” inimeste heaolu ja tervisega.

  • Avatar

   Hiired ja maod hakkavad levima ka. Alati ei niidetudki ja ei kardetud puuke ka, 6htusel ajal lihtsalt korjati/loeti need yle ja keerati kyljest ära nagu kruvi. “… KUS KASTEHEINAS P6LVILI, ME LAPSED JOOKSIME…” … on üks selline laulurida. Mäletate? Praegu tegelikult need PUUGID on pigem pangad. K6ik see mis on looduses, sellega saab hakkama ja on palju ohutum.

  • Avatar

   Rohelised ei ole õppimisvõimelised!
   Alles oli osooni-freoonikampaania. Selle tulemusel hakati külmkappides kasutama tsükloheksanooli, tuleohtlikku rasket gaasi.
   Kui külmkapid-korterid-majad põlema hakkasid, siis mimdi tagasi fluororgaanika juurde. Võeti kasutusele freooni analoog, mis pidavat olema NATUKE ohutum kui freoon.
   Samuti uuriti välja, et Antarktika kohal oleva osooniaugu suurus sõltub ringhoovusest, mitte freoonist.
   Meedial JA ROHELISTEL on selles osas millegipärast suu vett täis.
   Aga – selle kampaania algataja sai oma patendile rakenduse ja rammusa nutsu.
   PS. Ka Tartu suurima tuleohvrit arvuega põleng sai alguse külmkappide juurest. Mis oli külmkapi (külmkappide) tööaineks, ei ole õnnestunud teada saada.

 • Avatar

  Aitame, jah, puukidel levida … Nõmmel on puuk juba igapäevane “rõõm” …..

 • Avatar

  Debiloidid…

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused