Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Johhaidii-minister Margus Tsahkna ronis Gruusias radikaalide meeleavaldusel püünele

-
17.05.2024
Margus Tsahkna.
© UU

Välisminister Margus Tsahkna (Eesti 200) eiras kolmapäeva õhtul Gruusia ametivõimude korraldusi ja suundus koos kohalike protestijatega tänavaile välisagentide seaduse vastu marssima. Gruusia parlamendi esimees Šalva Papuašvili reageeris neljapäeval vihaselt Eesti välisministri Margus Tsahkna otsusele liituda kolmapäeva õhtul Thibilisis valitsusvastaste meeleavaldustega ja süüdistas teda riigipöördekatses.

“Kui Margus Tsahkna arvab, et teeks pärast ametlikke kohtumisi Leedu kolleegiga mõned õlled ja siis julgust võtnuna võiks “spontaanselt” tänavale laamendama minna, siis sellise johhaidii-juhtimise all oleme varsti kogu maailma naerualused,“ leiab EKRE poliitik Anti Poolamets. “Aga naerust üksi on asi kaugel, sest tegu on teise riigi siseasjadesse sekkumisega. Enne seda aktsiooni oli juba rünnatud parlamendihoonet. Kas mäletate kuidas samad persoonid Trumpi sajatasid, kui USA-s meeleavaldajad Kongressi hoonesse tungisid?”

„Nüüd on Tsahkna Eesti riigi esindajana paratamatult kõigi meie nimel koha peal huilgamas ja masse üles kütmas. Mida arvate, kuhu on veel kukkuda? Kas sellist tegelast tohib veel võimu juures tolereerida?“ küsib Poolamets.

Tshakna tegu ei jäänud märkamata Gruusia võimudelgi, kes reageerisid täna vihaselt. „Välispoliitikute ühinemine radikaalsete valitsusvastaste meeleavaldustega Thbilisis ei ole pelgalt ebasõbralik tegu Gruusia rahva vastu. See on ka sümptom, et Venemaa valitsus on andnud osa oma maailmavaatest edasi enda kindlameelsematele vastastele, eriti Baltikumis,“ märkis Gruusia parlamendi spiiker, võimuparteisse Gruusia Unistus kuuluv Šalva Papuašvili oma „X“-i kontol.
„Pöörduda vaimustuses noorte kogunemisele, mida juhivad radikaalsed opositsiooniparteid valitsuse vastu, ja nimetada neid „kogu rahvaks“ on midagi, mida võiks oodata Nõukogude või Venemaa propagandistilt, mitte EL-i liikmesriigi välisministrilt,“ kritiseeris ta. „Ja aidata kukutada demokraatlikult valitud valitsust lihtsalt sellepärast, et teile ei meeldi nende seadusandlus, on nõukogude käsiraamatust väljas.“

Hästi ei kujuta ette, et mõni teise riigi minister tuleb näiteks Toompeale valitsusevastasele meeleavaldusele, mida võib käsitelda otsese sekkumisega riigi siseasjadesse.

Tsahkna on meelde jäänud ka sellega, et andnud välissaatkondadele korraldada heisata vikerkaarelipud ja minna diplomaatidel homoparaadile marssima.