Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Jürgen Ligi meistriklass: oponendi kortsutatud märkmed topiti kohvitassi

30.01.2020
Kui keegi räägib saagi jagamisest, siis tõenäoliselt muretseb ta enda kõrvalejäämise pärast.
© Uued Uudised

Praegused opositsioonipoliitikud on elementaarse viisakuse täiesti minetanud ning teevad juba tegusid, mida häbeneksid isegi koolilapsed. Seda, et Reformierakonna veteran Jürgen Ligi pidevalt segast paneb, pole ammu enam üllatus, ometi ei tohiks keegi meist sellise labase käitumisega iialgi ära harjuda.

Kunagine mitmekordne minister reetis oma labasuste ehk pehmemalt öeldes puuduliku lastetoa Postimehe otsestuudios Urmas Reinsaluga pensionireformi üle väideldes.

Keset Reinsalu juttu haaras Ligi järsku laualt välisministri märkmed: „Pane see paber ära, räägi peast.“ Reinsalu rääkiski edasi ja Ligi hakkas märkmeid kokku käkerdama. „Mis sa seal uurid,“ küsis välisminister. Ligi aga viskas kortsutatud märkmed vastase kohvitassi. Lühema süütenööriga vennike oleks reageerinud ilmselt palju karmimalt. Paljuräägitud töökius või koolikiusamine on selle kõrval poisike. Ent nüüd tegi nii saatejuht kui ka osapooled ise lolli nalja juures vaid head nägu, sundides end virilalt naeratama.

Jürgen Ligi on korduvalt esinenud ebaviisakustega oma kolleegide aadressil ja selle tagajärjel olnud sunnitud ka ministriametist taanduma. Käte käiku laskmine on uus tase isegi tema jaoks.