Jürgen Ligi ootab Martin Helme ametist vabastamist – miks mitte oodata Ligi kinniminekut?

Rubriik Repliik On
- Updated
©UUed Uudised
Jürgen Ligi riigikogus – lammutav, ülbe, sõimlev.

Mees, kelle enda siiruses, aususes ja vastutustundes on sadu põhjusi kahelda, loobib süüdistusi teiste pihta – saage tuttavaks, Jürgen Ligi!

Reformierakonna aseesimees ja Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni juht Jürgen Ligi teatas sotsiaalmeedias, et ootab taasiseseisvuspäeval uudist rahandusminister Martin Helme ametist vabastamise kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Freeh on korduvalt käinud Kremlist juhiseid saamas, muuhulgas saavutada Prevezoni rahapesukriminaalasja lõpetamine ning Magnitski akti peatamine, mis Venemaale sanktsioonid pani. Ta on esindanud Kremli ja allilma seostega oligarhe,” kirjutab Ligi, lisades, et Martin Helme tegevuse tulemus on Eesti valitsuse leping sisuliselt Vene mõjuagendiga Vene huve puudutavas asjas, sealhulgas rahapesus.

“Selline mees ei saa Eestit vahendada eetiliselt, aga teda ka ei võeta tõsiselt ei info jagamise ega argumentide ja uste avanemise poolest. Ja tema palkamine on julgeolekuoht,” väidab Ligi.

Pange tähele Ligi vandenõuteooriat: endine FBI juht käis Kremlis juhiseid saamas. See on tõsine süüdistus, mida tasuks rahapesuministri suust väljununa kogu Ameerikale tutvustada. Kus käis neid saamas Ligi ise?

Parafraseerides: Uued Uudised ootavad iseseisvuspäevaks Jürgen Ligi kinnipanekut seoses rahapesu mahamagamisega (mis on kergem variant).

Reformierakond, milles Ligi on aseesimees ja Siim Kallas auesimees, on seotud VEB Fondiga, mille otsad viivad otseselt Venemaale. Seega on need tegelased ja erakond julgeolekuoht Eesti riigile, sest pole kindel, kas RE ladvik ei ripu Vene konksu otsas.

Rahandusministrina juhatas Jürgen Ligi valitsuskomisjoni, mis pidi koordineerima rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamist. Paraku, selle komisjoni protokollid näitavad, et komisjoni esimehena osales Ligi 18-st koosolekust vaid kahel. Et tema reaalne töö oli nullilähedane.

Miks? Kas Ligi hoidis teadlikult organisatsiooni tühikäigul?

Jürgen Ligi oma piiritus ülbuses ja enesekesksuses julgeb rünnata praegust rahandusministrit, olles olnud selge rahapesuminister, sest tema haldusala kohustuseks oli seda takistada.

Mida sa nii paaniliselt kardad, Jürgen Ligi? Praegu on sinu kaitsevall veel olemas, aga kui see langeb?

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused