Jürgen Ligi tunnistas üles, et Reformierakond ajas neljarealiste maanteede osas valijatele pikki aastaid puru silma

Repliik,
©Scanpix
Jürgen Ligi on lisaks autole ka Eesti riigi lömmi sõitnud. Pilt on illustratiivne.

Tänaseks on selge, et 17 aastat võimul olnud Reformierakonnal on kõik need aastat puudunud tegelik soov neljarealised maanteed valmis ehitada.

23. septembril Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni istungil, kus arutati avaliku ja erasektori koostöö (PPP) võimalusi ja kogemusi maanteede ehitamisel, kommenteeris Jürgen Ligi teede võimalikku väljaehitamist lähiaastatel järgmiselt: „Seda ei ole vaja ei Eesti majandusel, transpordil ega Eesti loodusel.“

Teisisõnu – Reformierakond tunnistas üles, et nende poliitika on teede ehitamine 20 kilomeetri kaupa. See tähendab, et maanteede väljaehitamine Reformierakonna tempos võtaks Tallinnast Tartusse, Pärnusse ja Narva veel ligi 20 aastat, arvestades, et tee-ehitust on ligi 400 km jagu. See tähendab ka 20 aastat jätkuvat ohtlikku liiklust tiheda liiklusega maanteedel.

Ühtlasi näitas Jürgen Ligi sõnavõtt, et nende varasem jutt sellest, kuidas neljarealised maanteed on erakonnale prioriteet, oli mõeldud valijate lollitamiseks.

Muuseas, Reformierakonna võimuloleku ajal oleks saanud maanteed välja ehitada ka laenurahaga, sest veel kümme aastat tagasi ei keelanud euroreeglid tee-ehituseks laenu võtta.
Praegu riigil laenu võtta ei lubata, mistõttu tuleb kasutada keerulisemat avaliku ja erasektori koostöövormi.

Neljarealised maanteed on tiheda liiklusega trassidel üliolulised, sest need võimaldavad teha ohtliku manöövrina tuntud möödasõite (eriti suurveokitel) vastassuunavööndisse kaldumata.

UU

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused