Justiitsministeerium otsib õiguste eest seisjat – leidkem seekord väärikad kandidaadid

Repliik,
- Updated
©Erki Evestus
Sellist kontrasti ei tohiks ühiskondlikus tunnustuses enam korrata.

Eestis on viimastel aegadel asutud tunnustama neid, kes tegelikkuses lõhestavad ühiskonda – justiitsministeeriumi uue algatuse puhul soovitavad Uued Uudised juba algusest lähtuda sellest, et tunnustatu tegevus oleks kogu ühiskonnale vastuvõetav.

Justiitsiministeerium soovib põhiseaduse 100. aastapäeva auks anda välja autasu „Õiguse eest seisja,“ millega tunnustada inimesi või ühendust, kes on panustanud Eesti õigusriigi püsimisse ja arendamisse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Justiitsministeerium algatas 2018. aastal, Eesti Vabariigi ning ühtlasi õigusriigi 100. aastapäeval „Õiguse eest seisja“ autasu väljaandmise traditsiooni. Selle autasuga tunnustatakse inimesi või inimeste ühendust, kes on oma algatuse, käitumise, suhtumise või muu tegevusega märkimisväärselt panustanud Eesti õigusriigi püsimisse ja arendamisse.

2018. aastal pälvisid tunnustuse riigikohtunik Saale Laos, vandeadvokaat Paul Varul ning tollane justiitsministeeriumi eraõiguse talituse juhataja Indrek Niklus.

Nende inimeste tunnustamine oli ilmselt põhjendatud, kuid järgmiste puhul maksab siiski hoolega jälgida, et mingi osa ühiskonnast ei peaks seda ebaõiglaseks. Muidugi on otsus justiitsministeeriumi teha, kuid kui valik on paljudele vastumeelt, devalveerib see kohe tunnustuse ja tekitab lõhe ühiskonnas.

Näiteid pole vaja kaugelt otsida – märgusõnadeks olgu “kleit” ja “vägivallaennetus”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused