Ka Eesti vajab häiresignaali hävituskultuuri võimuhaaramise ennetamiseks

Repliik,
©Scanpix
Hävituskultuur: märatsejad Londonis.

Enam kui saja Lääne tuntud liberaali avalik kiri, mis kutsus üles panema piiri Ameerikas ja Lääne-Euroopas jõudu koguvale hävituskultuurile, on hoiatuseks ka Eestile – siingi on need lammutusmeeleolud üle mõistuse tugevad.

Kirjas on ära toodud see, et Läänes kuivab kokku avalik vaba debatt. See tähendab, et on olemas valdkonnad, kus on üks ja ainus (liberaalide) tõde ja seda vaidlustada ei tohi. Nii oli see alles kliimaprobleemidega, kus Läänes võeti sisuliselt sõnaõigus nendelt, kes esitasid vastuväited kliima hävinemisele inimtegevuse tagajärjel – Greta Thunberg võis kõneleda, Naomi Seibt mitte.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sama on ju ka märatseva BLM-seltskonnaga – neid ei tohi isegi Facebookis kritiseerida, ühiskonda sunnitakse tunnistama mustade väidetavat diskrimineerimist ja põlvitamisest keeldumine on liberaalses maailmas kui surmapatt. Isegi suurkompaniid tõttavad mustadele kandikutel lugupidamist (loe: orjameelsust) ette kandma. Kritiseerida ei tohi ei homoseksualismi ega massimigratsiooni, ka siis, kui esimese puhul on mängus kristlikud veendumused ja teise puhul hoiatavad argumendid.

Eestis pole asjad õnneks veel nii hulluks läinud, kuigi marksistlikud rünnakrühmlased juba klähvivad. Meil on veel olemas avalik debatt, kuigi mitmetel põhjustel mitte enam eriti tsiviliseeritud vormis – kuid arvamuste paljusus on alles, ja mitte tänu “liberaalsele demokraatiale”, vaid tema kiuste. Mis sellest, et mõlemad pooled ei hoia oponente kritiseerides värve kokku – vähemalt ei sammuta põhjakorealikult üheskoos üht helget rada pidi õnneliku homse poole.

Kõlab küll ennastupitavalt, aga Eestis on demokraatia, sõna- ja südametunnistusvabadus alles ainult tänu EKRE-le ja alternatiivmeedia portaalidele Uued Uudised ja Objektiiv. Kui poleks EKRE-t oma peavoolust nii erinevate sõnumite ning kaht portaali massimeediast täiesti erinevate kajastustega, kirjutaks ja mõtleks kogu Eesti juba pikemat aega üht moodi, erinevustega lubatu piires. Eriti kui võimul oleks Reformierakond ja sotsid.

Kas keegi kahtleb selles? Siis vaadake, kuidas on peavoolumeedia kajastanud Brexitit ja Trumpi tegemisi – pole mitte ainsatki positiivset, isegi mitte neutraalselt analüüsivat artiklit! Objektiivist ja Uutest Uudistest on inimesed saanud lugeda ka teistmoodi uudiseid, kust saab kuulda Trumpi tegelikust poliitikast ja sellest, miks Brexit ikkagi õnnestus. Kui poleks alternatiivmeediat, siis teaks ühiskond ainult seda, et kogu Ameerika ja maailm vihkavad vastikut Trumpi ja Brexit on Suurbritannia kiviaega tagasi paisanud.

Täna on olemas arvamuste paljusus organisatsiooni “Black Lives Matter” tegevuse kohta, sealhulgas ka kriitiline – kui poleks konservatiivseid portaale ja põlvitamisest uhkelt keelduvaid rahvuskonservatiive, laulaks kogu Eesti peavoolumeedia BLM-ile kiidulaulu, märatsemisi Lääne tänavatel peetaks demokraatia võidukäiguks ning EKRE-ta Riigikogu oleks juba ammu president Kaljulaidi eestvedamisel põlvili ära käinud.

Rahvuskonservatiivide olemasolu poliitikamaastikul ja konservatiivne alternatiivmeedia on ära hoidnud selle, et Eesti oleks Soome kombel neomarksistliku mürgituse saanud. Peavoolumeedia ei saa ohjeldamatult “rassismivastaseid” proteste kiita, sest teised meediakanalid kirjutavad ka märatsemistest ja põlevatest linnadest, mille taga on demonstrandid.

Liberaalsed poliitikud ei saa alandlikult mustade ees põlvitada, sest kui rida rahvusmeelseid teatab, et pärisorjusest tulnud eestlastel pole mingit põhjust kolonialismi ja orjusaja pärast neegrite ees lömitada, siis tunduks põlvili sadavad reformarid ja sotsid väga naljakatena.

Eestis on hävituskultuuri heaks kiitnud paljud meediamajad, Tartu Ülikool, paljud poliitikud ja erakonnad, ideoloogilised soorosühendused – need, kes kiidavad BLM-i tegusid, või siis vaikivad tegelikkusest. Siinses ühiskonnas on neomarksismi pandeemia positiivseid juhtumeid palju, kuid rahvusmeelsed eestlased on juba saavutanud ka kogukondliku immuunsuse.

Õnneks ei ole Eestis enam EKRE poliitikud ainsad, kes tervel mõistusel rääkida lasevad – on lootust, et ka liberaalid ärkavad kord neomaksistlikust unest ja saavad aru, et Läänes toimuval pole mingit sarnasust liberalismiga selle algses mõttes.

5 commentsOn Ka Eesti vajab häiresignaali hävituskultuuri võimuhaaramise ennetamiseks

 • Avatar
  Vajame seismist oma inimõiguste eest sellel maal!

  Meie hävituskultuur toimib juba pikemat aega, eelkõige demonstreerib seda peavoolumeedia ja punamarksistid-sotsid e pseudoliberaalid. Täiesti õige, et liberaale ei saa tegelikult liberaalideks nimetada, sest nad kogu oma “uues ideoloogias” teist arvamust ei kannata ja selle eest lausa karistatakse juba – näiteks Googles koputades, et see eestlastele tihedalt pikki blokke panek, ostes üles ebaeetilisi “advokaate”, kes teisitimõtlejatele mõne arvamuse eest trahve küsivad ja kohtuga ähvardavad, peavoolumeedia trikkidest rääkimata, sh Delfi, kes kustutab “ebaõiged” arvamused….. Põhjas oleme. Õige, et meie olukord on hullem, kui oli enne Rändepakti-vastaseid meeleavaldusi…

 • Avatar

  President D.Trump läheb ajalukku kui Suur president uuemaailma korra hävitamisega.

 • Avatar

  Neomarksistlike pederastidega võitlemiseks peab olema lisaks rajatavale telekanalile ka raadiojaam ja tasuta levitatav ajaleht, muidu järgmisi valimisi ei võida.

 • Avatar

  100 miljonit kommunismohvrit on külm fakt selle kohta, et “liberaalid” ei ärka mitte kunagi nõidusunest. Käesoleva kirja autorid muretsevad ju ainult omaenda naha pärast. Kommunismi vastu pole neil mitte midagi ja pole kunagi olnud. Kommunist on ajuehituse defekt ja selle kohta on isegi poliitiliselt tsenseeritud wikipedias artikkel. Need inimesed ei ole võimelised juba puht bioloogiliselt muutuma. Samamoodi nagu kurdid ei saa hakata kuuljateks ja pimedad nägijateks. Kui näiteks keegi otsustaks 10 miljonit Trumpi toetajat koonduslaagrisse panna, et sõnavabadust ja demokraatiat päästa, siis oleks need allakirjutanud esimesed kes sellist mõõdukat vägivallatut aktsiooni toetaksid. Nagu omal ajal terve Lääne intellektuaalne eliit laulis NLiidu massirepressioonidele hosiannat.

 • Avatar

  Braavo. Lõpuks ometi. Viimases lauses on kenasti ära öeldud põhiline tõde tänase päeva kohta – nn. “liberaalidel” pole mingisugust pistmist liberalismiga. Totalitaarne neomarksism ei ole kuskilt otsast liberaalne ja selle kandjaid tuleks nimetada ausalt – pseudoliberaalid. Pseudoliberaalid, pseudoliberaalid, pseudoliberaalid. Sõnadel on jõud ja marksiste liberaalideks nimetades osutatakse neile nagu mingisugune vabaduste kaitsja oreool. Tegelikkus on midagi muud ja nii EKRE poliitikud kui ka teised peavad oma sõnavarasse lisama sõna pseudoliberaalid.
  Ja kui nüüd vabaduste kaitsmisest rääkida, siis liberaalsuse klassikalise mõiste järgi on kõige liberaalsem erakond EKRE. Igaüks võib mõelda ja arvata mida tahab seniks, kuni seda ei hakata ühiskonna enamusele jõuvahenditega peale suruma ja ühiskonnalt selleks seadusevastaselt raha välja petma. Nagu igasugu “inimõiguslased” seda teinud on.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused