Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Käde Kalamees: Tõde ei huvita tegelikult kedagi!

21.11.2017
Käde Kalamees

Mitmel korral on Pärnu Postimehes kajastatud KOV valimiste teemat, kuidas Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kaotas KOV valimistel Tori vallas häälte ülelugemisel 3 häält seoses nende tõlgendamisega ning koos sellega ka ühe volikogu koha.

Kahjuks on seda probleemi lahatud Pärnu Postimehes ajakirjaniku poolt, kes näeb ainult ühes suunas. Tegelik elu on 360 kraadi. Minu vaidlustused Valimiskomisjonile ja hiljem Riigikohtule olid tingitud pigem eesmärgist seada jalule õiglus.

Minus tekitas küsimuse, kas esialgse häälte lugemise komisjonid ei tunne hästi numbreid, mida ülelugemiskomisjon hiljem kahtlaseks pidas! Arutasime EKRE Pärnumaa juhatuse liikmetega ja samuti EKRE volikogu esimehega, kas esitada kaebus või mitte. Ühine otsus oli, et enda õiguste eest tuleb seista.

Nii Vabariigi Valimiskomisjon kui ka Riigikohtu kolleegium ei keskendunud probleemile, vaid vaatasid ainult protseduurilisi reegleid – kas valla valimiskomisjon on neid rikkunud või ei? Kumbagi instantsi ei huvitanud tegelikkus ja seda ei uuritudki. Aga kui viga on algandmetes, mille ainupädevus on antud otsustada Valla valimiskomisjonile (kõige madalamale tasemele), kes võibki numbreid tõlgendada oma soovi kohaselt, siis on mul ettepanek, et järgmistel valimistel moodustatakse valimiskomisjonide juurde kordus häälte ülelugemiskomisjonid esimese klassi lastest, kes tunnevad numbreid 10-piires ja ei kahtle kas tegemist on 3 või 9-ga, või kas tegemist on 6 või 0-ga, või kas tegemist on 4 või 8-ga.

Siit siis kõigile teadmiseks, ärge otsige Eesti õigussüsteemist õigust ja õiglust, sest Teie huve ei kaitse paraku mitte keegi. Te jääte alati üksinda ja kaotajaks, kuna ringkäendus toimib hästi.

Kahju on sellest, et uue Tori valla valimisaktiivsus jäi alla 50 %. See tähendab, et pooled inimesed on rahul, et nende eest otsustavad teised. Siit järeldus, et valimiste suhtes ei tohi keegi jääda ükskõikseks. Meist igaühest sõltub valimistel palju ja muidugi hiljem see kuidas me tulevikus elame ja oma eluga hakkama saame.

Käde Kalamees

EKRE Volikogu liige, EKRE Pärnumaa juhatuse liige