Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kahtlaselt tuttav käsitlus: Hongkongi protestijate rünnak “solvas kogu Hiina rahvast”

-
22.07.2019
Protestijate poolt ära soditud kommunistliku Hiina embleem Hongkongis.
© Reuters/Scanpix

Globalistlike totalitarismipooldajate käitumine on igal pool sarnane – nad esinevad tõe peale solvudes võimalikult suurema auditooriumi nimel.

Hongkongi valitsusvastased meeleavaldajad, kes katsid Pekingi esinduse hoone seinad grafitiga, “solvasid kogu Hiina rahvast”, ütles Hiina kõrgeim esindaja linnas esmaspäeval.

“Need teod kahjustasid Hongkongi kõrgelt hinnatud õigusriigi vaimu ja kogu Hiina rahva, teiste seas seitsme miljoni Hongkongi kaasmaalase tundeid,” ütles Pekingi kõrge esindaja Wang Zhimin ajakirjanikele.

Taustaks see, et kui Briti koloonia Hongkong ühendati Hiinaga, lubas Peking staatust “Üks riik, kaks süsteemi” ehk Hongkongile on lubati kapitalistliku ja demokraatliku korra säilitamist. Oma võimu kindlustudes on Hiina kommunistlik valitsus asunud seal demokraatia kärpima, mis on tekitanud tugevat vastuseisu.

Ka Eestis on asjad samamoodi: Nõukogude Liidu lagunemise järel pidime justkui sattuma demokraatlikkusse ühiskonda, kuid nüüd on taas kõik brežnevlik: on üks kindel ja kohustuslik mõtteviis, mida tuleb kõigil mõtetes ja ütlemistes järgida; on “kodanlikud natsionalistid”, kes tuleb ühiskonnast välja ajada; on kohustuslik “internatsionalism” ehk sisserände aktsepteerimine – seda rida võiks pikalt jätkata.

Kui me 2004. aastal Euroopa Liitu astusime, ei räägitud föderalismist midagi – tollane EL oli täiesti teistsugune, ta vähemalt tundus vabade riikide liiduna. Nüüd enam ei tundu ise mitte demokraatlikuna.

Samamoodi nagu protesteerijad Hiinas, solvas EKRE aborte kritiseerides “kõiki naisarste”, kohtunike kallutatust esile tuues pani kogu kohtusüsteemi “pead veerema”; ülikoolide taset kehvapoolseks pidades solvas “kogu kõrgharidussüsteemi”; kahte ideoloogiatöötajat sarjates ründas “kogu vaba ajakirjandust” jne.

Liberaalne maailm võtab totalitaarsetelt režiimidelt kahtlaselt palju teemakäsitlusi üle.