Kahtlusaluse Hillar Tederi nisa otsas rippuvad sahkerdajad jagavad võimupirukat

Rubriik Repliik On
- Updated
Keskerakond

Poliitikas on igasugune eetilisus kadunud, nüüd mängitakse juba lahtiste kaartidega ja mängu valskust ei varjatagi.

Alles teisipäeval kiunus opositsioon poliitilisest kultuurist ja korruptsioonist, kuid kolmapäeval valitsusmandaadi saanud Reformierakond leidis ruttu ühise keele korruptsioonikuriteos kahtlustuse saanud Keskerakonnaga. Kui endal Siim Kallase 10 miljonit, VEB Fond, kilekotirahad, Vene rahapesule antud roheline tee ja arvukalt muid kahtlustusi kaelas, siis pole mingi probleemi ühte heita Keskerakonnaga, kellel on Eesti kõige korrumpeerunuma erakonna kuulsus.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi jagatakse seda pahaendelist tuntust erinevatel tasanditel – Reformierakond on pigem rahvusvahelise haardega, Keskerakond kombineerib siinsamas omavalitsustes, eriti Tallinna kullaaugus. Ja on väheusutav, et peaminister Jüri Ratas, Mailis Reps ja teised KE liidrid Mihhail Korbi käikudest midagi ei tea. Jääda korrumpeerunud keskkonnas puhtaks on ikka väga suur kunst. Repsil on endalgi maksumaksja raha eest laste sõidutamise asi kaelas.

Endastmõistetavalt kutsuti kampa ka Isamaa, kes sai möödunud aasta viimases kvartalis korruptsioonikahtlusega Hillar Tederilt kokku 60 000 eurot. EKRE visati kambast välja, sest tema jäi Tederi rahalaotamisest eemale ega ole kunagi suurettevõtjate annetusi soovinud. Kõik teised on Tederilt ohtralt saanud, kõige rohkem Reformierakond, ja Keski on ilmselt ka küsinud, nagu kahtlustus väidab.

Isamaa sobib igasse koalitsiooni, sest nendel on igal kokkuleppel hinnalipik küljes. Kui on head pakkumised, siis saab Isamaaga alati kokkuleppele, sest hea raha eest on nad valmis müüma mida iganes, põhimõtteid esmajärjekorras – seda just endised respublikaanid ja praegused “parempoolsed”. Nad on nagu ärikast kilpkonn animafilmis “Jää-aeg 2”, kes ütluse peale “See müüks oma lihase emagi maha!”, küsivad kohe: “Kas see on pakkumine?”

EKRE-l oli raske koalitsioon, sest mõlemad täiesti teistsuguse maailmavaatega partnerid üritasid teda tõrjudes ja rünnates võimalikult palju kasu lõigata, ise võimalikult vähe vastu andes. Isamaa sai oma pensionireformi kätte, Keskerakond omad põhiasjad ka, ja kui oli vaja kolmandale partnerile nende abielureferendum anda, nagu koalitsioonileppes kirjas oli, siis reedeti too silma pilgutamata.

Au tuleb siiski anda Priit Sibulale, Helir-Valdor Seederile, Sven Sesterile, Andres Metsojale, Heiki Hepnerile, Aivar Kokale ja Tarmo Kruusimäele, kes hoidsid abielureferendumi hääletusel oma erakonna au, mis näitab, et “parempoolitsevate” kõrval on selles erakonnas ka aumehi.

Jüri Ratas on tagaplaanil, reetmist juhib Mailis Reps, kes on oma haridusministriaastatega teinud Eesti koolihariduses põhjaliku laastamistöö, mis väljendub ennekõike pere- ja eestlusvaenulikus koolisüsteemis. Mitmed tuntud pedagoogikateadlased nagu näiteks Peep Leppik, räägivad juba ammu eesti laste ja noorte IQ katastroofilisest langusest, mis on Repsi kätetöö.

Kui kõnealune koalitsioon valitsema hakkab, siis hakatakse üheskoos taskuid täitma ja kinni maksab selle Eesti maksumaksja. Rääkimata Põhjamaade multikultuurse granaadiühiskonna importimisest Eestisse.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused