Käimas on Eesti venestamine, aga kui palju Läänest tulijaidki eesti keelt räägib?

Repliik,
- Updated
©UU
Võib uskuda, et see rahvas eesti keelt ei räägi.

See, et Reformierakond venestab Eestit odavtööjõu sisseveoga endisest Nõukogude Liidust, on fakt, aga on ju veel ka teised, ingliskeelsed võõrad – kuidas neil eesti keelega on?

Fakt on ka see, et mustad ja tõmmud toidukullerid eesti keelt ei räägi. Kui, siis mõne sõna või fraasi jagu. Aga need IT-spetsialistid, keda üle maailma siia kutsutakse? Kui kuulata avalikus ruumis, kuidas eestlased räägivad välismaalastega ainult inglise keeles, on ka siin selge, et “hädavajalik tööjõud” riigikeelt ei õpi ega räägi, vähemalt enamik neist.

Ja “florianhartlebid” ehk lääneriikidest tulnud õppejõud, kes jutlustavad meie ülikoolides ingliskeelsetes loengutes uusmarksistlikke tõdesid? Või siis need kõrgepalgalised välismaalased (Jan Palmer, Deepak Ahluwalia jpt), kes olid/on ennast istutanud suurtesse riigifirmadesse (Nordica, Eesti Energia, Rail Baltic, jne) ja saavad tohutuid palkasid – kui paljud neist saaksid koosoleku eesti keeles peetud?

Juba kahe aasta eest vahendasid Uued Uudised seda, kuidas inglise keelt juurutatakse: „Statistika järgi üha suureneb meie linnaosas nende elanike osakaal, kes kasutavad asjaajamiseks inglise keelt. Et aidata uussisserändajatel kohaneda Eesti eluga ning edastada neile vajalikku infot, käivitasime kevadel koos siseministeeriumiga spetsiaalse kaasamisprojekti. See hõlmab mitmeid tegevusi alates ingliskeelse Facebooki grupi moodustamisest juba eelmisel aastal kuni kavandatavate infotrükisteni,“ selgitas Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus.

Seega ei anta mitte ainult vene, vaid ka inglise keele rääkijatele vaba voli eesti keelt mitte õppida ning ka Läänest tulev “härrasrahvas” ei pea matsikeelt õppima.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused