Kaja Kallas ammutab infot kuulujuttudest, tegelikult juhtunut ta ei näe

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Kus Kaja Kallas ka ei viibiks, tema suust tuleb ainult rumalat juttu.

Peaminister Kaja Kallas tundub hoolega õppivat kaasvõitleja Jüri Ratase oskust öelda paljude sõnadega mitte midagi, kuid tema on meisterlikkusest alles kaugel, sest Reformierakonna liidri valed ja vassimised lausa torkavad silma.

Nii väitis Kaja Kallas viimases Riigikogu infotunnis, et tema ei tea ega oska tšellist Silvia Ilvese ahistamise kohta politsei poolt midagi öelda, sest teda polevat seal olnud.

“Teie kirjeldusest tundub, nagu te oleksite seal kõrval seisnud. Mina ei seisnud. Te seisite seal kõrval? Noogutate, et seisite kõrval. Ühesõnaga, Helle-Moonika Helme seisis seal kõrval, Kaja Kallas ei seisnud seal kõrval. Mina ei seisnud seal kõrval, seetõttu ma ei saa kinnitada ega ümber lükata seda, mis kirjeldust te praegu esitasite, et see kõik juhtus,” ütles Kallas vastuseks Helle-Moonika Helme küsimusele.

Samas aga rääkis peaminister 14. aprilli infotunnis sellest, kust tema infot saab.

“Ma lugesin, paar päeva tagasi oli ka üks meditsiinitöötaja, kes kirjutas arvamusartikli, et ma tean, et ma näen mõndagi inimest nendest meeleavaldajatest peagi siis haiglas just tänu sellele nakkushaiguse levikule. /…/ Nagu mulle üks meeleavaldaja kirjutas, kes väljendas oma muret siis selles osas, et teda hakatakse sundvaktsineerima. Ma ütlesin, et seda plaani ei ole, siis ta ütles, et eile ta juba kuulis, et üks inimene seal meeleavaldajate hulgas ütles, et viskame politseid pudeliga. Kindlasti ei ole see sellise proua käitumisviis, kes tahab oma muret väljendada meeleavaldusel ja selleks on tal õigus. Aga mida ma tahan öelda, et sinna hulka ilmselt sigineb ka inimesi, kellel Eesti riigi suhtes nii positiivsed ja selged kavatsused, või selged kavatsused võivad olla, aga need ei ole heatahtlikud.”

Neljapäeval väitis ka emeriitprofessor Jüri Saar oma ERR-i arvamusloos, et “Nagu teame, kuuldus seal ka provokaatorite üleskutseid minna võimu jõuga üle võtma, seega oli pingete eskaleerumise oht olemas.”

Tundub, et nii professori kui peaministri peamine infoallikas on “naised saunas rääkisid”, sest Saar väidab ennast teadvat üleskutsetest võim üle võtta, peaminister aga sai infot järgmiselt: “…siis ta ütles, et eile ta juba kuulis, et üks inimene seal meeleavaldajate hulgas ütles, et viskame politseid pudeliga…”

Miks inimesed ikka veel imestavad, et riigis kõik käest on minemas?

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused