Kaja Kallas annab tuge Yana Toomi Kremli-agendale ja vastupidi

Repliik,
Kaks liberaalset erakonda ihaldavad totalitarismi.

Hiljuti väitis Yana Toom, et neil, kes tegid lõpu pronksimässule Tallinnas, ei olevat õigust hukka mõista Venemaa repressioone sealsete meeleavaldajate vastu.

Kaja Kallase vihakõneseadus annab Toomile võimaluse väita, et Kremli ei saa sõnavabaduse piiramise pärast hukka mõista, sest ka Läänes piiratakse sõnavabadust samal moel, eriti internetis.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muidugi ei hakka Yana Toom seda väitma, sest ta on nii Kremli kui Brüsseli poliitika toetaja, vähemalt sõnavabaduse piiramise osas, aga see võimalus tal on.

Läänes on suukorvistamine vihakõneseaduste kaudu juba väga levinud – nagu ka Venemaa, Hiina, Iraani ja paljude teiste kritiseerimine sama asja pärast.

Liberaalses maailmas tõmmatakse selge vahe vihakõneseaduste ja sõnavabaduste piiramise osas – on “meie” ja “nende” omad. Ehk kui meie suud sulgeme, teeme seda hea pärast, nemad aga suukorvistavad paha pärast!

Ainult et suud on siis mõlemal puhul suletud ja inimesed ei saa ei siin ega seal välja öelda seda, mida nad mõtlevad. Venelane ei saa kritiseerida Putinit ja hiinlane kommunistlikku parteid, sakslane aga oma maa muutmist teiseks Süüriaks ning eestlane kahe isaga pullikese ilmumist lasteraamatutesse. Mis vahet seal enam on.

Sõnavabadus kas on või seda pole. Kui ilmuvad keelud, hääbub ka sõnavabadus ja mida rohkem on keelde, seda vähemaks demokraatlikku arvamuste paljusust jääb.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused