Kaja Kallas Jürgen Ligile: “Sinu kriteeriumite järgi oleks mõistlikku vastust võimalik saada ainult siis, kui sa ise vastaksid samal ajal kui sa küsid”

Repliik, Satiir,
- Updated
©UUed Uudised
Jürgen Ligi riigikogus – lammutav, ülbe, sõimlev.

Tänasel Riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seaduse eelnõu teisel lugemisel leidis aset opositsioonis higistavale Reformierakonnale iseloomulik seik, mis võiks olla vaimukas, kuid ei ole seda, sest see toimus Eesti esinduskogus riigi esindussaalis. Poliitiliselt ebakorrektselt väljendades mängivad reformierakondlased lihtsalt lolli, kusjuures teevad seda maksumaksja raha eest.

Nimelt võttis ühel hetkel, kui puldis oli tema erakonna esimees Kaja Kallas, sõna Jürgen Ligi, kes küsis: „Ma tunnistan, et ma ei saanud ka teilt mõistlikku vastust, miks üldse parlamendile on vaja informatsiooni. Et kas teilt on võimalik saada mõistlikku vastust sellisele küsimusele?“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Millele Kaja Kallas vastas: „Jaa, aitäh! Jürgen, sinu kriteeriumite järgi ma arvan, et mõistlikku vastust oleks võimalik saada ainult siis, kui sa ise vastaksid samal ajal kui sa küsid. Aitäh!“

See irooniline dialoog püüdis tögada enne seda asjalikke küsimusi esitanud saadikuid, nende kolleege parlamendis. Nii nagu Kallas ja Ligigi, on nad sinna rahva poolt demokraatlikult valitud.

Selle valguses meenub üks varasem verbaalne kontakt Jürgen Ligi ja Kaja Kallase vahel aastast 2012, kui tollane pahandus…, vabandust, rahandusminister  Jürgen Ligi ei pidanud tõsiseltvõetavaks Kaja Kallase kriitikat oma erakonna kohta.

Kallas avaldas oma blogis artikli, milles kahtles, kas reformierakondlaste selgitused Reformierakonna võimaliku ebaseadusliku rahastamise kriminaalasja uurimise käigus olid ikka tõele vastavad. Seejärel ilmus Eesti Ekspressis intervjuu temaga, kus Kallas kordas neid kahtlusi.

„Tema kaunid suured silmad on tavaliselt olnud kinnise suu kohal,“ lausus Ligi TV3 saates „Kolmeraudne“ legendaarsed sõnad, milles polnud loomulikult kübetki seksismi ega naistepõlgust.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused