Kaja Kallase ja Reformierakonna mentaliteet pole demokraatlik, vaid autokraatlik

Repliik,
©Uued Uudised
Väga paljud Eestis usuvad, et probleemide lahenduseks on kumminui, taser ja koerad. Pilt on illustratiivne.

Enamiku Reformierakonna poliitikute mõttemaailm on selline, mille kohaselt ei tohi neid kunagi riigi valitsemise ajal häirida.

Peaminister Kaja Kallase sõnul tahtsid nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse (NETS) vastu protestijad takistada riigi toimimist, vahendab BNS. Seaduse kohaselt ei ole see otsene oht põhiseaduslikule korrale.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaja Kallas ilmselt ei mõista, et absoluutselt kõigi meeleavalduste eesmärk on häirida mingilgi moel riigi toimimist – ka siis, kui meeleavaldajad seisavad Stenbocki maja ees. Sest kui minister tõttab koosolekule ja tema ette jäävad käratsevad protestijad, on see riigi toimimise takistamine.

Just nii talitasid Reformierakonna ja Kaja Kallase leeri inimesed nende opositsioonis olles valitsushoone ees, kus ka EKRE ministrid pidid läbi nende kadalipu käima. Nende aktsioonid olid vägagi agressiivsed. Aga see ongi demokraatia ja ministrid elasid selle üle.

Kui nüüd meeleavaldajad häirivad Jürgen Ligi ja Valdo Randpere tööleminekut, on kisa lahti – aga needsamad kaks poliitikut sõdisid täiega selle vastu, et rahvas saaks oma arvamuse välja öelda referendumil. Kui ei lastud rahvas referendumile, siis nüüd tuleb neid taluda Riigikogu väravate ees.

Kui ühiskond on stabiilne, siis protestiaktsioone ei esine. Kui aga riigis on miski valesti ja valitsejad sellele ei reageeri, tulevadki inimesed tänavatele protestima. Oluline on vaid see, et need protestid oleks rahumeelsed. Riik saab häiritud, aga sõnum jõuab nii või teisiti võimumeeste kõrvu. Nemad omakorda ei tohi vastata kumminuiadega.

Eestis on vastud seni suhteliselt rahulikult lahenenud. Lääne-Euroopa aga ei ole demokraatia osas enam kuidagi eeskujuks, kui meenutada “kollaste vestide” või Kataloonia iseseisvuslaste meeleavaldusi ja neil puhkenud kokkupõrkeid.

Liberaalne demokraatia kipub üha enam probleeme jõuga lahendama ja erandiks ei ole ka ALDE parteide koalitsioon Eestis.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused