Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kaljulaidi lahkudes tunnistavad ka liberaalid, et president vihkas ühiskonna üht osa

01.09.2021
President Kersti Kaljulaid lahkub vihates.
© Uued Uudised

Kui tavaliselt rääkisid president Kaljulaidi destruktiivsest rollist Eesti poliitikas rahvuskonservatiivse maailmavaatega inimesed, siis nüüd tunnistavad seda ka liberaalid.

Eesti Päevalehe veebitoimetaja Lennart Käämer küsib üsnagi EKRE-vaenulikult meelestatud politoloog Tõnis Saartsilt: “Kersti Kaljulaid oli näoga küll ühe osa poole rahvast, kuid pööranud selja teisele. Kas Karis suudab olla kogu Eesti riigipea?”

Saarts vastab, et Eesti lõhestumine liberaalsuse-konservatiivsuse, rahvusluse-globaliseerumise teljel järjest süveneb, uus president ei saa liiga ümmarguseks jääda ja mingil hetkel peab ta praeguselt keskpositsioonil kusagile minema – ja tõenäoliselt liberaalses suunas.

Samas tunnistab Saarts, et “Kaljulaid välistas EKRE ja tema toetajad. Veel enne teda oli meil kümme aastat president, kes välistas Keskerakonna.”

Seega tuleb nüüd ka EKRE-vastasest leerist konstanteeringuid, et Kaljulaid oli (on) tõesti vaid ühiskonna liberaalse leeri president ja tegelikkuses vihkab ta rahvusmeelseid.

Niisiis, lahkuvaid presidente ei säästeta – Ka Toomas Hendrik Ilvese “ärmatamine” läks suure kella külge just tema ametiaja lõppedes, mil kõigil oli temast suur tüdimus. Sama teed oleks läinud ka Kaljulaid, kui ta oleks teise ametiaja saanud – kuna rohkem kandideerida ei saa, muutuvad presidendi teisel ametiajal juhitamatuteks mürskudeks.