Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kalle Grünthal: tere tulemast Kaja Kallase poolt loodud pealekaebamiseühiskonda!

05.07.2022
Kalle Grünthal
© Uued Uudised

Kes on koputaja? Koputaja on pealekaebaja, salakaebaja, nuhk, informaator, kes värvatuna kogub varjatult andmeid inimese osas, kelle tegevuse vastu tunneb huvi politsei või mõni muu riiklik jõustruktuur.

Koputaja võib olla toosama kena naabrimees Valdo, kes tuli teie käest soola laenama ning jäi juhtumisi maailmaasjadest juttu puhuma ning kes pärast vestlust kandis oma värbajale ette, kes teil külas oli ja mida rääkisite.

Koputaja on seesama sõbralik töökaaslane Liina, kellega pärast päeva lõppu tegite kuskil baaris kakssada grammi ning kellega vesteldes otsustasite südant puistata, kirudes valitsust. Ka see info jõuab värbajani, et olete vaenulikult meelestatud riigivõimu vastu.

Kuidas ära tunda? Väga raske, sest nende pilk ei ole spioonilikult läbitungiv ja neis ei pruugi hõõguda kurjuse sünge leek. Ärge arvake, et koputaja on eemaletõukava välimusega kaabakas. Koputaja on tavaline inimene, nagu sina ja mina, temas on omajagu headust, omajagu tigedust ja kadedust ning talle on omased kõik nõrkused, mis teevad meist temale hõlpsa saagi.

Koputajate tegevuse tulemusena ei eksisteeri mitte ainult nähtav elu, vaid ka nähtamatu. Kõikjale on tõmmatud ämblikuvõrgu sarnased niidid ja me ei märka liikudes, kuidas koputajad meie ümber silmuseid mässivad. Koputajad on politsei ja jõustruktuuride silmad ja kõrvad, mille abil vorbitakse teie, kui vaenuliku elemendi osas kokku süüdistuskokkuvõtet, et sobival ajal sellega teile lajatada. Täpselt nii nagu Nõukogude Liidus tegi omal ajal kurikuulus KGB.

Miks ma sellest kirjutan?

Mõned päevad tagasi sain ühelt koolitusfirmalt kutse, milles antakse põhjalik ülevaade 2022. aastal jõustuvast rikkumisest teavitaja kaitse seadusest.

Koolitusel antakse põhjalik ülevaade, koputajate kujunemisloost, kasutatavatest survemeetmetest. Tutvustatakse kolmeastmelist teavitamise süsteemi: asutusesisene, asutuseväline ning avalikkuse teavitamine ning kuidas tagada koputajate konfidentsiaalsus ja isikuandmete kaitse.

Koolituse korraldajate sõnul  puudutab planeeritav nii era- kui ka avalikus sektoris aset leidnud rikkumisi ning kaitseb kõiki avaliku ja erasektori töötajaid olenemata nende töövormist, sealhulgas nii töölepingulisi töötajaid kui füüsilisest isikust ettevõtjaid, aktsionäre, osanikke, ettevõtte juht- või kontrollorgani liikmeid, vabatahtlikuid, praktikante ning isikuid, kes töötavad töövõtjate, alltöövõtjate või tarnijate järelevalve ja juhtimise all.

Märkimisväärne on aga see, et vaatamata asjaolule, et eelmärgitud seadus on saanud Riigikogus ülikõrge kriitika osaliseks toimub ikkagi ettevalmistav protsess selle rakendamiseks.

Nii, et tere tulemast Kaja Kallase poolt loodavasse PEALEKAEBAMISE ÜHISKONDA!

 

Kalle Grünthal, Rigikogu liige (EKRE)