Kas Eesti ühiskond tahab “arvamusliidriks” meest, kes ulgus koos huntidega?

Repliik,
- Updated
©Uued Uudised
Just ERR-i puhul öeldakse sageli, et ei saada aru, kuidas muutustega nende kallutatusest üle saab. Pilt on illustratiivne.

ERR on avaldanud Meelis Lao arvamusloo “Kellega koos ulguda?”, mis paneb mõtlema teatud eetilistele momentidele.

“Meelis Lao kirjutab julgusest ise mõelda ja partnereid valida,” vahendab ERR. Kui lugeda see artikkel läbi, siis tegu on arvamusega maailma hetkeolukorrast ja Eesti valikutest erinevate jõudude vahel suures poliitikas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kõik see oleks normaalne ja vastuvõetav, kui analüüs tulnuks seaduskuulelikult riigikodanikult – Meelis Lao aga on pehmelt öeldes kurikuulus. Kas me hakkamegi oma seaduslikkust igati toetavas ühiskonnas lähtuma mõtetest, mida pakuvad välja inimesed, kes pole ühiskonna reegleid varem millekski pidanud?

Inimesel on õigus muutuda, kuid minevikutaak paraku jääb, ja ka umbusk. Ei saa toetada legitiimsuse andmist seisukohtadele, mida esitab mees, kelle kohta kirjutab Vikipeedia: “teda on peetud üheks Eesti allilma juhiks.”

Maailma praktikas on tavaline, et seadusrikkumine hakkab mingil hetkel ronima tagasi seaduskuulelikku maailma, et mineviku toel hakata uut elu elama, nagu midagi poleks juhtunudki. Kas ühiskond ikka tahab “ristiisade” legaliseerimist?

Meelis Lao näib Eestis endiselt tegija olevat. Olgu pealegi. Aga seda küll ei taha, et tema mõtted hakkaks ühiskonda suunama. Tema kunagised valikud ei tekita mingit soovi saada juurde üht kahtlast “arvamusliidrit”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused